Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 21.8.2014

Kostel sv. Jáchyma, Památník "Brána ke svobodě", Jáchymov 1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka a místopředseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR J. Horník se zúčastní pietního aktu "XXIII. Jáchymovské peklo" (2. část pietního aktu).

Pomník padlých, Obec Rešice Místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR V. Jonáš se zúčastní V. vzpomínkového setkání k 70. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a u příležitosti uctění památky rodáka parašutisty npor. Adolfa Opálky, rtm. Františka Pospíšila a ostatních bojovníků za svobodu národa a vlasti.

Dnes v Senátu

Budova Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu PČR M. Horská a člen Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR L. Michálek se zúčastní vzpomínkového pietního aktu u příležitosti 46. výročí uctění památky padlých při okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Obec Úsilné (Voselno) u Českých Budějovic Předseda Senátu PČR M. Štěch se zúčastní slavnostního vyhlášení výsledků Jihočeského kola soutěže „VESNICE ROKU 2014“.

Beseda se studenty mezinárodní školy v Dobrušce

Vystoupení Dechového orchestru BaŠaPa ZUŠ Holice v rámci Kulturního léta v Senátu

  • Valdštejnská zahrada (VP-C), Sala terrena (VP-C)
  • pořádá/spolupořádá: Senát
  • Akce je volně přístupná veřejnosti

Schwarzenberský sál, Zámek Třeboň Předseda Senátu PČR M. Štěch s chotí se zúčastní zahajovacího koncertu Václava Hudečka v rámci Třeboňských letních setkávání 2014.

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu