Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 6.10.2015

Konference ÚPV na téma: "Online kriminalita - prevence a legislativa. Mezinárodní hlediska"

„Setkání izraelských laureátů Nobelovy ceny za chemii s odbornou veřejností ČR“

Dnes v Senátu

5.10. - 9.10.2015, Slovensko, Polsko Místopředseda Senátu I. Bárek, předseda SK Senátu pro rozvoj venkova M. Nenutil a členové komise P. Šilar, M. Emmerová, D. Terelmešová, R. Martínek a Z. Linhart se zúčastní jednání s Výborem pro zemědělství a životní prostředí, Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj Národní rady SR a budou jednat na magistrátu v Banské Bystrici.

6. Konference "Labe jako brána České republiky ke světovým trhům - dopravní vazby mezi Českem, Polskem a Německem"

  • Jednací sál (VP-A)
  • pořádá/spolupořádá: Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu
  • Akce na pozvánku

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu