Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 18.9.2014

Předseda Senátu PČR M. Štěch pořádá slavnostní oběd na počest předsedy Senátu Jordánského hášimovského království J.E. pana Tahera Masriho za účasti 1. místopředsedy Senátu PČR P. Sobotky, místopředsedy Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR J. Táborského, člena Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR V. Drymla a členky Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR M. Horské.

  • Audienční síň (VP-C), Předpokoj (VP-C), Rytířská síň (VP-C), Hlavní sál (VP-C)
  • Fotogalerie (15)

Dům kultury, Litoměřice 1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka se zúčastní mezinárodní soutěžní výstavy vín VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE 2012. Nad touto akcí převzal 1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka záštitu.

Obecní dům, Praha 1 Předseda Senátu PČR M. Štěch s chotí se zúčastní koncertu francouzsko-mexického tenora Ronalda Villazona.

Velvyslanectví Francouzské republiky v ČR, Velkopřevorské nám. 2, Praha 1 Předseda Senátu PČR M. Štěch s chotí se zúčastní recepce pořádané mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Francouzské republiky v ČR J.E. panem Pierrem Lévym u příležitosti koncertu francouzsko-mexického tenora Ronalda Villazona.

Dnes v Senátu

Central Trade Park 1571, Humpolec Předseda Senátu PČR M. Štěch navštíví společnost Valeo Compressor Europe, s.r.o.

26. schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost

  • Růžový salonek (KP)
  • Pozvánka
  • Akce je volně přístupná veřejnosti

Obecní úřad, Zaječov – Svatá Dobrotivá Místopředseda Senátu PČR P. Sobotka se zúčastní XXII. celostátního setkání 52. pomocného technického praporu – Vojenských táborů nucených prací.

Slavnostní zahájení výstavy "Proměny Plzně" Výstava potrvá od 17.9. - 30.9.2014.

Univerzitní centrum, nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůšková se zúčastní vernisáže výstavy fotografií ze života Tomáše Bati Jr.

Předseda Senátu PČR M. Štěch spolu s místopředsedkyní Senátu PČR M. Horskou, místopředsedou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR J. Žaloudíkem a členkou Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR M. Bayerovou oficiálně přijímají místopředsedu Národního shromáždění Vietnamské socialistické republiky pana Huynh Ngoc Sona s delegací.

  • Zelený salonek (KP)

Velký sál, Kongresové centrum, nám. T. G. Masaryka 5556, Zlín 1. místopředsedkyně Senátu PČR A. Gajdůšková se zúčastní slavnostního koncertu u příležitosti 100. výročí narození Tomáše Bati Jr.

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu