Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 24.7.2014

18. schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost

  • Růžový salonek (KP)

Oficiální přijetí Chargé d´affaires Kuby v České republice pana Fermina Gabriela Quinonese Sancheze předsedou VZOB panem Jozefem Regecem

Pracovní setkání místopředsedy VZOB senátora P. Lebedy a člena VZOB senátora P. Trpáka se členy Výkonné rady Asociace Vojáci společně.

Dnes v Senátu

25. schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost

  • Růžový salonek (KP)
  • Pozvánka
  • Akce je volně přístupná veřejnosti

25. schůze Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

Smuteční obřadní síň, Hradec Králové – Kukleny Člen výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR V. Dryml se zúčastní posledního rozloučení s vojenskými poctami s desátníkem Jaroslavem Lieskovanem.

Místopředseda Senátu PČR P. Sobotka oficiálně přijímá mimořádného a zplnomocněného velvyslance Státu Izrael v České republice J.E. pana Garyho Korena.

Senátorský klub ODS

  • Jičínský salonek (VP-A)

Místopředsedkyně Senátu PČR M. Horská oficiálně přijímá mimořádného a zplnomocněného velvyslance Arménské republiky v České republice J.E. pana Tigrana Seiraniana.

Senátorský klub KOD-KDU-ČSL a nezávislí

  • Černínský salonek (KP)

Slavnostní zahájení výstavy "Proměny" Výstava potrvá od 22.7.2014 do 11.8.2014.

  • Předsálí Jednacího sálu (VP-A), Jičínský salonek (VP-A)
  • pořádá/spolupořádá: senátor Jan Látka
  • Akce na pozvánku

Organizační výbor

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu