Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 30.11.2015

18. schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost

  • Růžový salonek (KP)

Oficiální přijetí Chargé d´affaires Kuby v České republice pana Fermina Gabriela Quinonese Sancheze předsedou VZOB panem Jozefem Regecem

Pracovní setkání místopředsedy VZOB senátora P. Lebedy a člena VZOB senátora P. Trpáka se členy Výkonné rady Asociace Vojáci společně.

Dnes v Senátu

17. schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost

Vedoucí kanceláře Senátu J. Uklein se setká se studenty Vysoké školy mezinárodních vztahů a diplomacie „Dag Hammarskjöld“ v Záhřebu.

  • Frýdlantský salonek (VP-A)
  • pořádá/spolupořádá: vedoucí Kanceláře Senátu

Předseda Senátu PČR M. Štěch oficiálně přijímá mimořádného a zplnomocněného velvyslance Irácké republiky v České republice J.E. pana Walida Hameda Shiltagha.

  • Přijímací salonek (VP-A)

Slavnostní předávání cen MŠMT ČR

Organizační výbor

Kongresové centrum Praha, 5. května 1640/65, Praha 4 Předseda Senátu PČR M. Štěch, 1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka a místopředseda Senátu PČR I. Bárek se zúčastní slavnostního předávání cen Česká hlava 2015.

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu