Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 9.4.2012

Oficiální přijetí velvyslankyně Irska J.E. paní Alison Kelly předsedou VZOB panem J. Regecem

Předsednictvo SK ODS

  • Frýdlantský salonek (VP-A)

Senátorský klub ODS

  • Frýdlantský salonek (VP-A)

Ministerstvo obrany ČR, Tychonova 1, Praha 6 1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka se zúčastní slavnostního předání prvních osvědčení účastníkům odboje a odporu proti komunismu.

Jednání SK KDU-ČSL

  • Černínský salonek (KP)

24. schůze Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

  • Místnost č. 352 (VP-C)

Slavnostní zahájení výstavy "Hrádek nad Nisou - město v srdci Trojzemí"

Schůze SK ČSSD

  • Zelený salonek (KP)

Stříbrné pamětní medaile Senátu

Stříbrné pamětní medaile Senátu se udělují od roku 2007 významným osobnostem z řad vědců, umělců, sportovců a dalších veřejných činitelů, kteří vynikají ve svých oborech nebo svými zvláštními činy či schopnostmi. Stříbrné pamětní medaile Senátu od roku 2012 uděluje předseda Senátu při příležitosti zářijového Dne české státnosti, příležitostně pak v případě návštěvy významných zahraničních osobností mimo toto datum.

Více informací

Dnes v Senátu

26.4. - 28.4.2017, Malta Předseda VZOB F. Bublan se zúčastní Meziparlamentní konference ke Společné zahraniční a bezpečnostní politice a Společné bezpečnostní a obranné politice v rámci předsednictví Malty v radě EU.

Slavnostní koncert "Jan Václav Stamic - Čech, Němec, Evropan"

  • Hlavní sál (VP-C), Audienční síň (VP-C), Předpokoj (VP-C), Rytířská síň (VP-C)
  • pořádá/spolupořádá: předseda Senátu Milan Štěch
  • Akce na pozvánku

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu