Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 24.4.2014

Vedoucí Kanceláře Senátu J. Uklein se setká s mimořádnou a zplnomocněnou velvyslankyní Indonéské republiky v ČR J.E. paní Emeriou Wilujeng Amir Siregar.

Dnes v Senátu

Setkání senátorů M. Nenutila a J. Horníka se starosty z Euregia Egrensis

Krematorium Strašnice, Praha 10 Místopředseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR P. Lebeda se zúčastní pietního setkání u sochy Smutné jaro na nádvoří Strašnického krematoria.

Předseda Senátu PČR M. Štěch pořádá buffet-lunch pro členy výboru Mezinárodní unie nájemníků (IUT)

Pracovní oběd členů VZOB Senátu PČR s delegací Výboru pro národní obranu Parlamentu Estonska

Tisková konference předsedy Senátu PČR pana M. Štěcha a předsedy Světové organizace nájemníků

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu