Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 6.10.2015

Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s místopředsedkyní Senátu PČR A. Gajdůškovou, místopředsedou Senátu PČR P. Pithartem, místopředsedou Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR M. Krejčou a členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR T. Kladívkem oficiálně setká s viceprezidentkou Bulharské republiky paní Margaritou Popovou.

Památník v Horním Slavkově, Věž smrti v Ostrově Místopředsedkyně Senátu PČR A. Palečková a místopředseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR J. Horník se zúčastní pietního aktu "XXIII. Jáchymovské peklo" (1. část pietního aktu).

Dnes v Senátu

7.10. - 14.10.2015, Taiwan 1. místopředseda Senátu P. Sobotka a senátoři P. Bratský, J. Horník a J. Žaloudík se setkají s nejvyššími představiteli moci legislativní i výkonné. Cesta na pozvání místopředsedy legislativního Juanu (parlament) Taiwanu Hong Hsiu-Chua.

Seminář "Situace v Generální inspekci bezpečnostních sborů"

17. schůze Výboru pro záležitosti Evropské unie

Trůnní sál, Pražský hrad Předseda Senátu PČR M. Štěch se zúčastní slavnostního ceremoniálu ke jmenování nového soudce Ústavního soudu ČR pana JUDr. Jaromíra Jirsy prezidentem republiky M. Zemanem.

Zahájení výstavy "Modelová kolejiště Království železnic"

Slavnostní zahájení výstavy "Stříbrská lampa"

Hilton Hotel Prague, Pobřežní 1, Praha 8 Předseda Senátu PČR M. Štěch se zúčastní oslavy pořádané mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Korejské republiky v ČR J.E. panem Ha Yong Moonem u příležitosti Národního dne Korejské republiky.

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu