Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 2.4.2012

21. schůze VZOB

Stříbrné pamětní medaile Senátu

Stříbrné pamětní medaile Senátu se udělují od roku 2007 významným osobnostem z řad vědců, umělců, sportovců a dalších veřejných činitelů, kteří vynikají ve svých oborech nebo svými zvláštními činy či schopnostmi. Stříbrné pamětní medaile Senátu od roku 2012 uděluje předseda Senátu při příležitosti zářijového Dne české státnosti, příležitostně pak v případě návštěvy významných zahraničních osobností mimo toto datum.

Více informací

Dnes v Senátu

27.5. - 30.5.2016, Albánie Členové Stálé delegace PČR do Parlamentního shromáždění NATO T. Jirsa a P. Kunčar se zúčastní jarního zasedání Parlamentního shromáždění NATO

27.5. - 30.5.2016, Tanger, Maroko Člen Stálé delegace Parlamentu ČR do Parlamentního shromáždění Unie pro Středozemí J. Regec se zúčastní 12. plenárního zasedání parlamentního shromáždění Unie pro Středomoří

Zlín Členové Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky P. Bratský, Z. Baudyšová a J. Žaloudík se zúčastní slavnostního zahájení 56. ročníku Zlín Film Festu.

TUL Liberec, Studentská 1402/2, Liberec 1.místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka se zúčastní zasedání SR TUL.

7.ročník mezinárodního festivalu pěveckých námořnických souborů s názvem "SHANTYFEST 2016"

  • Valdštejnská zahrada (VP-C), Sala terrena (VP-C)
  • Akce je volně přístupná veřejnosti

Zámek Merklín, Přeštice Předseda Senátu PČR M. Štěch se zúčastní vernisáže Mezinárodní výstavy Bonsai Merklín 2016.

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu