Kalendář akcí

únor 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

18. schůze Senátu

Publikováno

18. schůze Senátu skončila ve středu 13. ledna v 18.27 hodin.

Během 18. schůze Senátu projednali senátoři celkem 10 jednacích bodů a uskutečnilo se celkem 15 hlasováním. Prvním bodem jednání byla novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, jejíž projednávání zabralo senátorům téměř celé dopoledne. Senátoři přednášeli jak výhrady tomuto zákonu, tak měli i řadu námětů na jeho vylepšení. Nakonec však usoudili, že pro bezpečnost silničního provozu je nezbytné, aby tato novela platila co nejdříve a tak ji schválili s tím, že se k zákonu o provozu na pozemních komunikacích opět vrátí. Poté dali souhlas k ratifikaci Dohody mezi vládou České republiky a vládou Mauricijské republiky o letecké dopravě. Následně se věnovali bloku ministerstva obrany, kdy postupně schválili novelu zákona o branné povinnosti, zákon o službě vojáků v záloze a novelu zákona o ozbrojených silách České republiky. V posledním bodě dopoledního jednání vzali senátoři na vědomí informaci o působení nasaditelného spojovacího modulu v operaci NATO "Joint Enterprise" v Kosovské republice.

Odpolední jednání zahájili senátoři projednáním novely zákona o významné tržní síle při prodeji zemědělských a potravinářských produktů. Následně přijali doporučení Výboru pro záležitosti Evropské unie k Roční analýze růstu za rok 2016: Posílení hospodářského oživení a podpora konvergence. V samotném závěru schůze senátoři nejprve přikázali výborům k projednání návrh senátního návrhu zákona senátorky Miluše Horské a dalších senátorů, kterým se mění zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a poté schválili novelu zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury.

17. schůze Senátu

Publikováno

17. schůze Senátu skončila 6. ledna ve 12.24 hodin.

První schůzi v novém roce zahájili senátoři projednáním novely zákona o státní službě, kterou se nakonec rozhodli nezabývat. Následně projednali informaci vlády o výsledcích posledního jednání Evropské Rady v loňském roce, kterou vzali na vědomí. Poté přišly na řadu dva evropské materiály - Unie kapitálových trhů a Sdělení Komise Evropskému parlamentu a Radě Spravedlivý a efektivní systém daně z příjmů právnických osob v Evropské unii: pět klíčových oblastí, kde je třeba jednat, se kterými seznámil senátory ministr financí. K oběma těmto materiálům přijalo plénum Senátu doporučení Výboru pro záležitosti Evropské unie. V samotném závěru pak senátoři přikázali výborům k projednání návrh senátního návrhu zákona – novela zákoníku práce, kterou spolu s ostatními předložil senátor Zdeněk Škromach. V posledním bodě 17. schůze senátoři schválili senátního návrhu zákona senátního návrhu zákona, který bude postoupen Poslanecké sněmovně k dalšímu projednání v rámci dalšího legislativního pořadu.

16. schůze Senátu

Publikováno

Během 16. schůze Senátu senátoři projednali celkem 16 bodů a uskutečnilo se 28 hlasování. V úvodu schůze senátoři nejprve schválili zákona o jednorázovém příspěvku důchodci. Poté se věnovali první části bloku ministra financí, kdy postupně schválili zákon o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu a zákon s tím související a zákon o ukončení důchodového spoření, včetně provádějících předpisů. Poté vzali senátoři na vědomí informaci o zasedání hlav států a předsedů vlád zemí EU ve Valettě a Informaci o pozicích vlády na nadcházejícím jednání Evropské rady. V samotném závěru dopoledního jednání přikázali výborům k projednání senátní návrh stykového zákona.
Odpolední jednání zahájili senátoři přikázáním senátního návrhu zákona o státním podniku výborům a následně schválili pravidla hospodaření senátorských klubů pro příští rok. Následně se věnovali druhému bloku ministra financí, v němž nejprve do Poslanecké sněmovny vrátili s pozměňovacími návrhy zákon o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích a následně schválili novelu zákona o loteriích. V závěru schůze pak dali souhlas k ratifikaci změny Přílohy I Úmluvy o účincích průmyslových havárií přesahujících hranice států, schválili novelu zákona o spotřebních daních, zvýšili počet vojáků na zahraničních misích v příštím roce a projednali petici, která vyzývala Senát Parlamentu České republiky k projednání podezření na akt velezrady prezidenta Zemana.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

18. schůze Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

Publikováno

  • 11:00 - 12:45
  • Místnost č. 352 (VP-C)
  • Pozvánka

13. schůze Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku

Publikováno

  • 14:00 - 17:30
  • Zaháňský salonek (VP-C)
  • Pozvánka

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
175/10
Zákon o silničním provozu
185/09
ZO o dani z nabytí nemovitých věcí
174/10
Zákon o významné tržní síle
176/10
Branný zákon