Kalendář akcí

květen 2015
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

10. schůze Senátu

Publikováno

  • 10:00

9. schůze Senátu bude zahájena ve středu 17. června v 10 hodin.

8. schůze Senátu

Publikováno

8. schůze Senátu skončila ve středu 13. května v 17:20 hodin.

Senát zahájil svoji osmou schůzi projednáním energetického zákona, ke kterému přijal usnesení nezabývat se. Dále pokračovali senátoři blokem bodů, které odůvodnil ministr spravedlnosti. Nejprve senátoři přijali pozměňovací návrhy k novele občanského soudního řádu, aby se následně vyslovili souhlas s vysláním vojáků do misí OSN UNDOF a MINUSMA. Poté dali souhlas k ratifikaci Smlouvy mezi Českou republikou a Republikou Kazachstán o zamezení dvojího zdanění a Smlouvy mezi Českou republikou a Francouzskou republikou o spolupráci v oblasti průzkumu a využití kosmického prostoru k mírovým účelům.
Před obědovou pauzou pak senátoři projednali blok bodů, jejichž gestorem je úřad vlády. Senátoři tak vzali na vědomí informaci o zasedáních Evropské rady, které se konaly ve dnech 19. - 20. března 2015, respektive 23. dubna 2015. Posledním bodem před polední pauzou byla Zpráva Komise o České republice 2015 – k tomuto materiálu přijali usnesení, jež navrhl Výbor pro záležitosti Evropské unie.
V úvodu odpoledního jednání si nejprve vyslechli a následně i vzali na vědomí Výroční zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu a Výroční zpráva Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Poté schválili senátní návrh zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a odročili ve druhém čtení projednávání senátní návrh novely zákoníku práce. Obě tyto předlohy předložil Senátu senátor Zdeněk Škromach a další senátoři. Pak v prvním čten senátoři vrátili k dopracování senátorovi Liboru Michálkovi návrh senátního návrhu zákona o státním podniku. Poté senátoři projednali změnu Pravidel hospodaření senátorských klubů a neschválili návrh na konání veřejného slyšení Senátu na téma „Změna zákona o rozhlasových a televizních poplatcích a změna některých navazujících zákonů“.
V posledním bodě osmé schůze Senátu pak senátoři podpořili návrh zákona, kterým se mění zákon č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině.

7. schůze Senátu

Publikováno

7. schůze Senátu skončila ve čtvrtek 19. března v 15.40 hodin.

7. schůzi Senátu zahájil svým bodem (informací o pozicích ČR na nadcházejícím summitu EU) předseda vlády Bohuslav Sobotka. Senát tuto informaci vzal na vědomí. Poté, v bloku ministra vnitra, senátoři dali souhlas k ratifikaci Úmluva o účasti cizinců na veřejném životě na místní úrovni a přijali doporučení Výboru pro evropské záležitosti (VEU) k Šesté pololetní zpráva o fungování schengenského prostoru. Následně byly projednány body senátora a ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera. Senát schválil novelu zákona o NKÚ a vzali na vědomí Zpráva vlády o přejímání legislativních závazků vyplývajících z členství České republiky v Evropské unii. Senátoři dále rovněž schválili novelu zákona o léčivech. V uzávěru dopoledního jednání pak senátoři projednali zprávu o peticích a přijali dvě usnesení na návrh VEU (usnesení k možnosti zavedení tzv. zelené karty a usnesení ke způsobu projednání Koncepce politiky ČR v EU v Senátu).

Odpolední jednání zahájil ministr zahraničních věcí, který Senátu předložil ke schválení dvě mezinárodní dohody; jednalo se o Dohodu o přidružení mezi Evropskou unií a Moldávií a Dohodu o přidružení mezi Evropskou unií a Gruzií. Odpolední jednání pokračovalo blokem ministra zahraničí. Senátoři nejprve schválili novelu zákona o právu na informace o životním prostředí, vzali na vědomí zprávu o životním prostředí za rok 2013 a přijali doporučení VEU k tisku Optimální využití flexibility v rámci současných pravidel Paktu o stabilitě a růstu - v tomto případě opět zastoupil ministr životního prostředí nepřítomného ministra financí. Samotný závěr středečního jednání pak patřil zákonům - senátoři schválili nejprve novelu zákona o Českém rozhlasu a poté novelu zákona o námořní plavbě.

Ve čtvrtek ráno předstoupil před senátory jako první minstr průmyslu a obchodu, který předkládal v Senátu celkem tři zákony. Dva z nich - novela zákona o investičních pobídkách a novela zákona o metrologii - byly schváleny a k novele energetického zákona přijali senátoři řadu zásadních pozměňovacích návrhů. V rámci dopoledního jednání pak senátoři ještě schválili novelu školského zákona.

Rovněž odpolední jednání zahájili senátoři přijetím pozměňovacích návrhů, tentokrát k novele zákona, kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty. V samotném závěru schůze pak v bloku ministra spravedlnosti senátoři schválili novelu zákona o mezinárodní justiční spolupráci, novelu zákona o výkonu zajištění majetku a věcí v trestním řízení a zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s účinností rekodifikace soukromého práva.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

Den Plzně v Senátu - barokní slavnost ve Valdštejnské zahradě"

Publikováno

  • 10:00 - 20:00
  • Valdštejnská zahrada (VP-C)
  • pořádá/spolupořádá: senátorka Doc.MUDr. Milada Emmerová CSc. a senátor Ing. Aschenbrenner Lumír

Den dětí v Senátu

Publikováno

  • 14:00 - 17:00
  • Valdštejnská zahrada (VP-C), Valdštejnský palác (VP-A)
  • pořádá/spolupořádá: Senát
  • Tisková zpráva

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
65/10
Energetický zákon
185/09
ZO o dani z nabytí nemovitých věcí
64/10
Občanský soudní řád
331/09
Novela exekučního řádu - senátní návrh