Kalendář akcí

únor 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29      
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

18. schůze Senátu

Publikováno

18. schůze Senátu skončila ve středu 13. ledna v 18.27 hodin.

Během 18. schůze Senátu projednali senátoři celkem 10 jednacích bodů a uskutečnilo se celkem 15 hlasováním. Prvním bodem jednání byla novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, jejíž projednávání zabralo senátorům téměř celé dopoledne. Senátoři přednášeli jak výhrady tomuto zákonu, tak měli i řadu námětů na jeho vylepšení. Nakonec však usoudili, že pro bezpečnost silničního provozu je nezbytné, aby tato novela platila co nejdříve a tak ji schválili s tím, že se k zákonu o provozu na pozemních komunikacích opět vrátí. Poté dali souhlas k ratifikaci Dohody mezi vládou České republiky a vládou Mauricijské republiky o letecké dopravě. Následně se věnovali bloku ministerstva obrany, kdy postupně schválili novelu zákona o branné povinnosti, zákon o službě vojáků v záloze a novelu zákona o ozbrojených silách České republiky. V posledním bodě dopoledního jednání vzali senátoři na vědomí informaci o působení nasaditelného spojovacího modulu v operaci NATO "Joint Enterprise" v Kosovské republice.

Odpolední jednání zahájili senátoři projednáním novely zákona o významné tržní síle při prodeji zemědělských a potravinářských produktů. Následně přijali doporučení Výboru pro záležitosti Evropské unie k Roční analýze růstu za rok 2016: Posílení hospodářského oživení a podpora konvergence. V samotném závěru schůze senátoři nejprve přikázali výborům k projednání návrh senátního návrhu zákona senátorky Miluše Horské a dalších senátorů, kterým se mění zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a poté schválili novelu zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury.

17. schůze Senátu

Publikováno

17. schůze Senátu skončila 6. ledna ve 12.24 hodin.

První schůzi v novém roce zahájili senátoři projednáním novely zákona o státní službě, kterou se nakonec rozhodli nezabývat. Následně projednali informaci vlády o výsledcích posledního jednání Evropské Rady v loňském roce, kterou vzali na vědomí. Poté přišly na řadu dva evropské materiály - Unie kapitálových trhů a Sdělení Komise Evropskému parlamentu a Radě Spravedlivý a efektivní systém daně z příjmů právnických osob v Evropské unii: pět klíčových oblastí, kde je třeba jednat, se kterými seznámil senátory ministr financí. K oběma těmto materiálům přijalo plénum Senátu doporučení Výboru pro záležitosti Evropské unie. V samotném závěru pak senátoři přikázali výborům k projednání návrh senátního návrhu zákona – novela zákoníku práce, kterou spolu s ostatními předložil senátor Zdeněk Škromach. V posledním bodě 17. schůze senátoři schválili senátního návrhu zákona senátního návrhu zákona, který bude postoupen Poslanecké sněmovně k dalšímu projednání v rámci dalšího legislativního pořadu.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
175/10
Zákon o silničním provozu
185/09
ZO o dani z nabytí nemovitých věcí
174/10
Zákon o významné tržní síle
176/10
Branný zákon