Kalendář akcí

prosinec 2016
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Týdenní program

Schůze Senátu

Seznam schůzí

2. schůze Senátu

Publikováno

2. schůze Senátu tentokrát trvala dva dny. Své jednání zahájil Senát debatou nad zahraniční politikou ČR ve vztahu k Čínské lidové republice. K tomuto bodu Senát přijal dvě usnesení, jedno na návrh senátorského klubu Starostové a nezávislí a druhé na návrh ODS. Poté senátoři vzali na vědomí informaci vlády o říjnovém zasedání evropské rady a zprávu o vývoji EU v roce 2015. Současně přijali doporučující usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie o vztazích Komise s vnitrostátními parlamenty a o subsidiaritě a proporcionalitě za rok 2015. Dopolední jednání bylo zakončeno schválením zákonů o evidenci obyvatel a rodných číslech a zákona o hornické činnosti.
Odpoledne zahájil Senát přijetím doporučujícího usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie k nařízení upravující poskytování audiovizuálních mediálních služeb s ohledem na měnící se situaci na trhu. Poté se ujal slova ministr spravedlnosti, který nejprve předložil senátorům ke schválení novelu trestního zákoníku a Informaci vlády ČR o změně rámcové pozice k návrhu nařízení Rady o zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce. Poté předkládal body v gesci ministra, který se z jednání Senátu omluvil. Senátoři v tomto bloku zamítli zákon o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, zákon s tím související a zákon o sběru vybraných údajů pro účely monitorování a řízení veřejných financí. Novelu zákona o platebním styku senátoři schválili. Následně senátoři přijali doporučující usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie k Balíčku předpisů proti praní špinavých peněz a dali souhlas k ratifikaci Protokolu o provedených změnách v Dohodě o zřízení Mezinárodní investiční banky. V posledním bodě středečního jednání pak senátoři přijali doporučující usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie k balíčku ke snižování emisí skleníkových plynů.
Čtvrteční jednání zahájili senátoři schválením změn v orgánech Senátu, ke kterému museli přistoupit v souladu s jednacím řádem Senátu po odvolání senátora Jiřího Dienstbiera z funkce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Poté proběhla v Senátu bouřlivá čtvrthodinová k Petici "Za dobrý zákon o Národním parku Šumava", kterou vzal nakonec Senát na vědomí. V závěru jednání pak senátoři schválili novely zákonů o spotřebních daních a daních z příjmů, přikázali senátní návrh novely občanského soudního řádu a vyslovili souhlas se zřízením podvýborů výborů Senátu.

Akce pro veřejnost

Seznam akcí

Nejsledovanější tisky

Nejsledovanější tisky na webu Senátu

262/08
Ústava ČR - přímá volba prezidenta
353/10
Zákon o daních z příjmů