Volby do Senátu v roce 2000

Termíny voleb do Senátu v roce 2000

1. kolo
- neděle 12. listopadu
2. kolo
- neděle 19. listopadu

Volební obvody, ve kterých proběhly volby do Senátu v roce 2000

číslo
volebního
obvodu
sídelní město senátor před volbami senátor zvolený ve volbách
2 Sokolov Jiří Vyvadil Jan Hadrava (4K/US)
5 Chomutov Ladislav Drlý Alexandr Novák (ODS)
8 Rokycany František Jirava Luděk Sefzig (ODS)
11 Domažlice Petr Smutný Petr Smutný (ČSSD)
14 České Budějovice Jiří Pospíšil Jiří Pospíšil (ODS)
17 Praha 12 Jan Krámek Edvard Outrata (4K/US, nestraník)
20 Praha 4 Zdeněk Klausner Josef Zieleniec (4K/US, nestraník)
23 Praha 8 Alena Palečková Alena Palečková (ODS)
26 Praha 2 Vladimír Zeman Daniela Filipiová (ODS)
29 Litoměřice Karel Burda Zdeněk Bárta (4K/KDU-ČSL, nestraník)
32 Teplice Jaroslav Musial Jaroslav Kubera (ODS)
35 Jablonec nad Nisou František Vízek Soňa Paukrtová (4K/US, nestraník)
38 Mladá Boleslav Jarmila Filipová Jaroslav Mitlener (ODS)
41 Benešov Libuše Benešová Helena Rögnerová (4K/KDU-ČSL, nestraník)
44 Chrudim Petr Pithart Petr Pithart (4K/KDU-ČSL)
47 Náchod Miloslav Müller Petr Fejfar (4K/US)
50 Svitavy Jiří Brýdl Jiří Brýdl (4K/KDU-ČSL)
53 Třebíč Pavel Heřman Pavel Janata (4K/KDU-ČSL)
56 Břeclav Jiří Pavlov Vladimír Schovánek (4K/US)
59 Brno-město Richard Salzmann Milan Šimonovský (4K/KDU-ČSL)
62 Prostějov Jan Kavan Robert Kolář (4K/US)
65 Šumperk Václav Reitinger Adolf Jílek (4K/KDU-ČSL)
68 Opava Jan Voráček Josef Jařab (4K/ODA)
71 Ostrava-město Jan Zapletal Milan Balabán (ODS)
74 Karviná Alfréd Michalík Ondřej Feber (4K/US)
77 Vsetín Vladimír Oplt Jaroslav Kubín (nezávislý, nestraník)
80 Zlín Jiří Stodůlka Jiří Stodůlka (4K/KDU-ČSL)

Pozn.:

4K
= čtyřkoalice,
ODS
= Občanská demokratická strana,
ČSSD
= Česká strana sociálně demokratická,
KDU-ČSL
= Křesťanská a demokratická unie - československá strana lidová,
US
= Unie svobody

Po kliknutí na číslo volebního obvodu získáte ucelený popis volebního obvodu.

Seznam kandidátů do Senátu pro volby v roce 2000

(zdroj: ČTK)

  • volební obvod: č. 2 - Sokolov

    • Karel Černík (nestraník - za ODS), starosta Sokolova
    • Rudolf Macháček (ČSSD), lékař
    • Jan Hadrava (US - čtyřkoalice), starosta Lokte
    • Ladislav Mrázek (KSČM), předseda OV KSČM
    • Stanislav Svoboda (nezávislý), bývalý ředitel společnosti ČEZ
  • volební obvod: č. 5 - Chomutov

    • Alexandr Novák (ODS), starosta Chomutova
    • Bohumil Bocian (ČSSD), bývalý starosta Chomutova
    • Zdislava Binterová (US - čtyřkoalice), sociální pracovnice
    • Ladislav Drlý (KSČM), senátor
    • Jiří Leitner (nezávislý), místostarosta Jirkova
  • volební obvod: č. 8 - Rokycany

    • Luděk Sefzig (ODS), lékař
    • František Jirava (ČSSD), senátor
    • Jiří Holenda (nestraník za ODA - čtyřkoalice), bývalý rektor Západočeské univerzity
    • Helena Suchá (nestraník - za KSČM), kulturní referentka
    • Jan Roj (Unie pro Evropu)
    • Jiří Vracovský (nezávislý)
    • František Pillmann (Akce za zrušení Senátu)
  • volební obvod: č. 11 - Domažlice

    • Pavel Faschingbauer (ODS), přednosta OkÚ Domažlice
    • Petr Smutný (ČSSD), senátor
    • Ivan Petrů (nestraník za US - čtyřkoalice), přednosta OkÚ Klatovy
    • Jaroslav Dolejší (KSČM), učitel ZŠ
    • Jaroslav Fridrich (nestraník - za ČSNS), novinář
    • Vladimír Šimčík (Unie pro Evropu)
    • Jaroslav Komora (nezávislý), podnikatel
    • Karel Jachan (VRS), ufolog
    • Tomislav Vodička (nezávislý)
  • volební obvod: č. 14 - České Budějovice

    • Jiří Pospíšil (ODS), senátor
    • Vladimír Papež (ČSSD), advokát
    • Petr Petr (KDU-ČSL - čtyřkoalice), lékař
    • Petr Braný (KSČM), uvolněný zastupitel
    • Hana Urbancová (Volba pro město), architektka
    • Jaroslav Pavlíček (Pravý blok), polárník
    • Jiří Šumský (SZ), ekonom
  • volební obvod: č. 17 - Praha 12

    • Jan Krámek (ODS), senátor
    • Otto Kechner (ČSSD), náměstek primátora Prahy
    • Edvard Outrata (nestraník za US - čtyřkoalice), bývalý předseda Českého statistického úřadu
    • Libuše Eliášová (KSČM), ředitelka muzea
    • Radim Uzel (nestraník - za ČSNS), sexuolog
    • Kateřina Besserová (nezávislá), externí poradkyně
    • Edita Maríková (nezávislá), ekonomka

  • volební obvod: č. 20 - Praha 4

    • Zdeněk Klausner (ODS), senátor
    • Světlana Navarová (ČSSD), poradkyně premiéra
    • Josef Zieleniec (nestraník za US - čtyřkoalice), exministr zahraničí
    • Miroslav Prokeš (KSČM), průvodce
    • Rudolf Mazáč (nestraník - za Pravý blok),podnikatel
  • volební obvod: č. 23 - Praha 8

    • Alena Palečková (ODS), senátorka
    • Jiří Paroubek (ČSSD), náměstek pražského primátora
    • Jiřina Voňková (KDU-ČSL - čtyřkoalice), poradkyně generální ředitelky Vězeňské služby ČR,
    • František Beneš (KSČM), zeměměřič
    • Petr Cibulka (Pravý blok), předseda Pravého bloku
    • Jiří Novák (hnutí Nezávislí)
  • volební obvod: č. 26 - Praha 2

    • Daniela Filipiová (ODS), architektka
    • Vladimír Polanecký (nestraník za ČSSD), hlavní pražský hygienik
    • Vladimír Zeman (US - čtyřkoalice), senátor
    • Jaroslav Lemák (KSČM), zástupce šéfredaktora Haló novin
  • volební obvod: č. 29 - Litoměřice

    • Karel Burda (ODS), senátor
    • Robert Kopecký (ČSSD), poslanec
    • Zdeněk Bárta (nestraník za KDU-ČSL - čtyřkoalice), duchovní
    • Pavel Pospíšek (KSČM), tajemník OV KSČM
  • volební obvod: č. 32 - Teplice

    • Jaroslav Kubera (ODS), starosta Teplic
    • Valtr Komárek (ČSSD), bývalý místopředseda vlády ČSFR
    • Alenka Antošová (KDU-ČSL - čtyřkoalice), starostka Proboštova
    • Oldřich Bubeníček (KSČM), novinář
    • František Voháňka (hnutí Nezávislí), místopředseda hnutí
    • Pavel Svoboda (České sociálně demokratické hnutí), předseda hnutí
    • Vilém Schneider (Celostátní aktiv občanů), projektant
    • Tomáš Říman (nezávislý), bývalý přednosta OÚ
  • volební obvod: č. 35 - Jablonec nad Nisou

    • Jiří Čeřovský (ODS), starosta Jablonce nad Nisou
    • František Vízek (ČSSD), senátor
    • Soňa Paukrtová (nestraník za US - čtyřkoalice), místostarostka Jablonce nad Nisou
    • Ludmila Brynychová (KSČM), poslankyně
    • Pavel Kadaš (VRS), podnikatel
    • Jaroslava Syrovátková (nezávislá), zastupitelka Jablonce nad Nisou
    • Zdeněk Joukl (hnutí Nezávislí), ekolog
    • Ivan Kracík (nestraník - za ČSNS), stavební inženýr
  • volební obvod: č. 38 - Mladá Boleslav

    • Jaroslav Mitlener (ODS), předseda místní organizace ODS
    • Jiří Dientsbier (nestraník - za ČSSD), zvláštní zpravodaj OSN pro lidská práva v bývalé Jugoslávii
    • Ratibor Majzlík (DEU - čtyřkoalice), předseda DEU
    • Karel Skála (KSČM), předseda OV KSČM
    • Jarmila Filipová (nezávislá), senátorka zvolená za ODS
    • Dagmar Mocová (nezávislá), ředitelka Okresní agrární komory
    • Jan Hutař (Strana za životní jistoty), právník
  • volební obvod: č. 41 - Benešov

    • Libuše Benešová (ODS), senátorka
    • Zdeněk Seidl (ČSSD), lékař
    • Helena Rögnerová (nestraník za KDU-ČSL - čtyřkoalice), ekonomka
    • Jan Minář (nestraník - za KSČM), vědecký pracovník
    • Václav Lang (nezávislý), konstruktér
  • volební obvod: č. 44 - Chrudim

    • Petr Štěpánek (ODS), člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
    • Miroslav Šlouf (ČSSD), šéf poradců premiéra
    • Petr Pithart (KDU-ČSL - čtyřkoalice), místopředseda Senátu
    • Milan Bičík (KSČM), učitel
    • Stanislav Pecka (nezávislý), pekař
    • Stanislav Římek (nezávislý), podnikatel
  • volební obvod: č. 47 - Náchod

    • Miloslav Čermák (ODS), starosta Náchoda
    • Richard Sacher (nestraník - za ČSSD), exministr vnitra
    • Petr Fejfar (US - čtyřkoalice), starosta České Skalice
    • Miroslava Doležalová (KSČM), návrhářka
    • Eduard Katzer (Národně demokratická strana)
  • volební obvod: č. 50 - Svitavy

    • Jiří Brusenbauch (ODS), vedoucí kanceláře přednosty OÚ
    • Michal Kraus (ČSSD), poslanec
    • Jiří Brýdl (KDU-ČSL - čtyřkoalice), senátor
    • Jitka Gruntová (nestraník - za KSČM), místostarostka
  • volební obvod: č. 53 - Třebíč

    • Jiří Mužík (ODS), lékař
    • Miloš Mašek (ČSSD), místostarosta Třebíče
    • Pavel Janata (KDU-ČSL - čtyřkoalice), starosta Třebíče
    • Pavel Kováčik (KSČM), poslanec
    • Ludmila Kramolišová (nestraník - za Celostátní aktiv občanů), architektka
  • volební obvod: č. 56 - Břeclav

    • Leo Čuda (ODS), ředitel Školského úřadu v Břeclavi
    • Jan Hajda (ČSSD), předseda okresní agrární komory
    • Vladimír Schovánek (US - čtyřkoalice), starosta Pohořelic
    • Marta Stružková (KSČM), advokátka
    • Josef Bendl (nezávislý), ředitel společnosti Vodohospodářské stavby Břeclav
    • Helena Omachlíková (nezávislá), podnikatelka
    • Lotar Indruch (Mladí demokraté), bývalý poslanec za Levý blok
  • volební obvod: č. 59 - Brno-město

    • Jarmila Horová (ODS), náměstkyně brněnského primátora
    • Vladimír Vetchý (ČSSD), ministr obrany
    • Milan Šimonovský (KDU-ČSL - čtyřkoalice), náměstek brněnského primátora
    • Pavel Březa (KSČM), zeměměřič
    • Pavel Filo (SŽJ), místopředseda SŽJ
    • Ivo Vaněk (nezávislý), podnikatel
    • Karel Rada (Nestraníci pro Moravu), vedoucí prodeje pivovaru
    • Čestmír Hofhanzl (Strana konzervativní smlouvy), bývalý poslanec
    • Karol Schneider (Celostátní aktiv občanů)
  • volební obvod: č. 62 - Prostějov

    • Jan Tesař (ODS), starosta Prostějova
    • Jan Kavan (ČSSD), senátor a ministr zahraničí
    • Robert Kolář (US - čtyřkoalice), bývalý poslanec
    • Václav Šmíd (KSČM), podnikatel
    • Otto Košta (za ČSNS), sportovní lékař
    • Vladimír Komínek (nezávislý), podnikatel
  • volební obvod: č. 65 - Šumperk

    • Petr Krill (ODS), starosta Šumperku
    • Jiří Krátký (ČSSD), starosta Jeseníku
    • Adolf Jílek (KDU-ČSL - čtyřkoalice), přednosta OÚ
    • Jiří Surma (KSČM), obchodní zástupce
    • Václav Reitinger (nezávislý), ekonom
  • volební obvod: č. 68 - Opava

    • Václav Vlček (ODS), lékař
    • Bedřich Lešenar (ČSSD), bývalý ředitel střední školy
    • Josef Jařab (ODA - čtyřkoalice), bývalý rektor Palackého univerzity v Olomouci
    • Zdeněk Petřík (KSČM), podnikatel
    • Radim Masný (nezávislý), podnikatel

  • volební obvod: č. 71 - Ostrava-město

    • Milan Balabán (ODS), náměstek primátora Ostravy
    • Jan Zapletal (ČSSD), senátor
    • Jaroslav Slaný (US - čtyřkoalice), lékař
    • Růžena Šarišská (KSČM), členka zastupitelstva Ostravy
    • František Kunčík (za SŽJ), lékař
    • Jaroslav Suchánek (hnutí Nezávislí), bývalý velvyslanec v Austrálii
  • volební obvod: č. 74 - Karviná

    • Emílie Večeřová (ODS), bývalá ředitelka nemocnice
    • Alfréd Michalík (ČSSD), senátor
    • Ondrzej Feber (US - čtyřkoalice), starosta obce Stonava
    • Milada Halíková (nestraník - za KSČM), učitelka
    • Jiří Kopel (nezávislý), podnikatel
    • Václav Žalud (nezávislý), podnikatel
    • Jan Szotkowski (nezávislý), podnikatel
  • volební obvod: č. 77 - Vsetín

    • Vladimír Oplt (ODS), senátor
    • Svatoslav Tyralík (ČSSD), podnikatel
    • Jiří Hruška (US - čtyřkoalice), starosta
    • Vlastislav Antolák (KSČM), učitel
    • Jaroslav Kubín (nezávislý), starosta
    • Miroslav Běčák (nezávislý), nezaměstnaný
    • Miroslav Holáň (nezávislý), dělník
  • volební obvod: č. 80 - Zlín

    • Ladislav Kocman (ODS), bývalý starosta
    • Stanislav Mišák (ČSSD), starosta
    • Jiří Stodůlka (KDU-ČSL - čtyřkoalice), senátor
    • Milan Katolický (KSČM), důchodce