Volby do Senátu v roce 2004

Volební obvody, ve kterých proběhly doplňovací volby do Senátu v roce 2004

  • 1. kolo - pátek 8. října a sobota 9. října 2004 (vyhlášeno prezidentem republiky na základě §1 odst. 3 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky)
  • 2. kolo - pátek 15. října a sobota 16. října (7. den po 1. kole dle § 76 odst. 1 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky)
číslo
volebního
obvodu
sídelní město senátor před volbami senátor zvolený ve volbách
20 Praha 4 Josef Zieleniec (BEZPP) - zvolen do EP František Příhoda (ODS)
54 Znojmo Vladimír Železný (BEZPP) - zvolen do EP Milan Špaček (KDU-ČSL)

Pozn.:

  1. Po kliknutí na číslo volebního obvodu získáte ucelený popis volebního obvodu.
  2. Senátoři za tyto obvody Josef Zieleniec a Vladimír Železný byli zvoleni za poslance Evropského parlamentu, takže jim zanikl senátorský mandát.

Seznam kandidátů do doplňovacích voleb 8. – 9. 10., resp. 15.- 16. 10. 2004

(zdroj www.volby.cz, dne 27.9.2004)

  • Volební obvod č. 20 - Praha 4

    senátor před volbami: Josef Zieleniec (BEZPP) - zvolen do EP

    • Jan Vávra (Evropští demokraté), novinář
    • Petr Švec (Národní sjednocení), úředník
    • Karel Skoupil (KSČM), úředník
    • Vladimír Němec (Strana zdravého rozumu), živnostník
    • František Příhoda (ODS), drobný podnikatel
    • Prof. PhD. Erazim Kohák (ČSSD), vysokoškolský pedagog
    • Doc. ing. Tomáš Ježek (Liberální reformní strana), ekonom
  • Volební obvod č. 54 - Znojmo

    senátor před volbami: Vladimír Železný (BEZPP) - zvolen do EP

    • Jaroslav Pařík (ODS), viceprezident a.s. Delta Pekárny
    • MUDr. Milan Špaček (KDU-ČSL), lékař
    • Mgr. Anna Gigimovová (US-DEU), starostka
    • Ing. Augustin Forman (KSČM), starosta města
    • Jindřich Laky (ČSSD), prodavač


Volební obvody, ve kterých proběhly řádné volby do Senátu v roce 2004

1. kolo
- pátek 5. listopadu a sobota 6. listopadu 2004
(vyhlášeno prezidentem republiky na základě §1 odst. 3 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky)
2. kolo
- pátek 12. listopadu a sobota 13. listopadu 2004
(7. den po 1. kole dle § 76 odst. 1 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky)
číslo
volebního
obvodu
sídelní město senátor před volbami senátor zvolený ve volbách
1 Karlovy Vary Vladimír Kulhánek (Klub ODS) Jan Horník (BEZPP)
4 Most Richard Falbr (Klub ČSSD) - zvolen do EP Vlastimil Balín (KSČM)
7 Plzeň-jih Jiří Skalický (Klub otevřené demokracie) Jiří Šneberger (ODS)
10 Český Krumlov Martin Dvořák (Klub ODS) Tomáš Jirsa (ODS)
13 Tábor Pavel Eybert (Klub ODS) Pavel Eybert (ODS)
16 Beroun Jiří Rückl (Klub otevřené demokracie) Jiří Oberfalzer (ODS)
19 Praha 11 Daniel Kroupa (Klub otevřené demokracie) Jan Nádvorník (ODS)
22 Praha 10 Zuzana Roithová (Klub KDU-ČSL) - zvolena do EP Jaromír Štětina (BEZPP)
25 Praha 6 Jan Ruml (Klub Otevřené demokracie) Karel Schwarzenberg (ODA)
28 Mělník Jaroslav Horák (Klub ODS) Jiří Nedoma (ODS)
31 Ústí n. Labem Jaroslav Doubrava (Klub Nezařazení(KSČM)) Pavel Sušický (ODS)
34 Liberec Přemysl Sobotka (Klub ODS) Přemysl Sobotka (ODS)
37 Jičín Jiří Liška (Klub ODS) Jiří Liška (ODS)
40 Kutná Hora Jan Fencl (Klub ČSSD) Bedřich Moldan (ODS)
43 Pardubice Jaroslava Moserová (Klub otevřené demokracie) Jiří Stříteský (ODS)
46 Ústí n. Orlicí Bohumil Čada (Klub KDU-ČSL) Ludmila Müllerová (KDU-ČSL)
49 Blansko Stanislav Bělehrádek (Klub KDU-ČSL) Vlastimil Sehnal (ODS)
52 Jihlava Václav Jehlička (nezařazený) Václav jehlička BEZPP)
55 Brno-venkov Tomáš Julínek (Klub ODS) Tomáš Julínek (ODS)
58 Brno-město Karel Jarůšek (Klub ODS) Rostislav Slavotínek (KDU-ČSL)
61 Olomouc František Mezihorák (Klub ČSSD) Jan Hálek (ODS)
64 Bruntál Rostislav Harazin (Klub Nezařazení(KSČM)) Jiří Žák (ODS)
67 Nový Jičín Jaroslav Šula (Klub KDU-ČSL) Milan Bureš (ODS)
70 Ostrava-město Mirek Topolánek (Klub ODS) Liana Janáčková (BEZPP)
73 Frýdek-Místek Emil Škrabiš (Klub KDU-ČSL) Igor Petrov (SNK)
76 Kroměříž František Kroupa (Klub KDU-ČSL) Zdeněk Janalík (ODS)
79 Hodonín Josef Kaňa (Klub KDU-ČSL) Alena Venhodová (ODS)

Pozn.: Po kliknutí na číslo volebního obvodu získáte ucelený popis volebního obvodu.

Sumář podle zařazení (před volbami):

Klub ODS9
Klub KDU-ČSL7
Klub otevřené demokracie5
Klub ČSSD3
Klub Nezařazení2
nezařazený senátor1
Celkem27

Seznam kandidátů do řádných voleb 5. – 6. 11., resp. 12.- 13. 11. 2004

(Zdroj: Český statistický úřad, dne 23. září 2004)

  • Volební obvod č. 1 - Karlovy Vary

    senátor před volbami: Vladimír Kulhánek (Klub ODS)

    • Ing. Václav Lupínek CSc. (Nezávislí kandidáti), člen dozorčí rady Jan Becher a.s.
    • Václav Heřman (ODS), starosta města Nová Role
    • Ing. Jan Horník (Evropští demokraté), starosta obce
    • MUDr. Jan Knára (Nezávislí), lékař
    • Michael Kuneš (ČSSD), místostarosta
    • Mgr. Jaroslav Borka (KSČM), asistent poslance
    • Pavla Andrejkivová (KDU-ČSL), ředitelka farní charity
    • JUDr. Radan Večerka (Konzervativní strana), podnikatel
  • Volební obvod č. 4 - Most

    senátor před volbami: Richard Falbr (Klub ČSSD)

    • Tomáš Matějovský (Nezávislí), PR manažer
    • RSDr. Vlastimil Balín (KSČM), politický pracovník
    • PaedDr. Karel Zdražil (SNK sdružení nezávislých), starosta města
    • Petr Červenka (ČSSD), starosta
    • Olga Procházková (Strana zdravého rozumu), manažerka
    • JUDr. Hana Jeníčková (ODS), náměstkyně primátora
    • Mgr. Pavel Weiss (KDU-ČSL), náměstek primátora
  • Volební obvod č. 7 - Plzeň-jih

    senátor před volbami: Jiří Skalický (Klub otevřené demokracie)

    • Ing. Jiří Vačkář (KDU-ČSL), ředitel odboru MZ
    • Ing. Jiří Šneberger (ODS), primátor města Plzně
    • RSDr. Zdeňka Hornofová (KSČM), politická pracovnice
    • Doc. MUDr. Milada Emmerová CSc. (ČSSD), lékařka
    • JUDr. Václav Havlík (Nezávislí), ředitel ČOI
  • Volební obvod č. 10 - Český Krumlov

    senátor před volbami: Martin Dvořák (Klub ODS)

    • Miroslav Šimánek (KSČM), starosta obce
    • Mgr. Karel Vachta (ČSSD), náměstek hejtmana
    • Ing. Jan Vondrouš (KDU-ČSL), podnikatel
    • Koloman Markovič (Nezávislí), invalidní důchodce
    • Ing. Tomáš Jirsa (ODS), starosta města Hluboká n. Vlt.
  • Volební obvod č. 13 - Tábor

    senátor před volbami: Pavel Eybert (Klub ODS)

    • Ing. Stanislav Kázecký CSc. (ČSSD), ekonom
    • JUDr. Vlasta Parkanová (KDU-ČSL), poslankyně PSP ČR
    • Mgr. Ivan Nadberežný (KSČM), podnikatel
    • Mgr. Pavel Eybert (ODS), senátor PČR, starosta Chýnova
  • Volební obvod č. 16 - Beroun

    senátor před volbami: Jiří Rückl (Klub otevřené demokracie)

    • Jiří Oberfalzer (ODS), manažer pro firem. záležitosti
    • MUDr. Tomáš Jedlička (KDU-ČSL), ředitel nemocnice v Hořovicích
    • Martin Bezouška (Nezávislí), scenárista
    • MUDr. Jiří Besser (Liberální reformní strana), starosta města Beroun
    • JUDr. Rudolf Peltan (KSČM), politický pracovník
    • MUDr. Otakar Maňas (Strana zdravého rozumu), lékař
    • Mgr. Lenka Šmídová (ČSSD), ředitelka úřadu práce
    • Dušan Kučera (Národní strana), podnikatel
  • Volební obvod č. 19 - Praha 11

    senátor před volbami: Daniel Kroupa (Klub otevřené demokracie)

    • Mgr. Daniel Kroupa (Cesta změny), vysokoškolský učitel
    • Jan Nádvorník (ODS), starosta MČ Praha 15
    • Ing. Petr Hoffmann (Nezávislí), radní
    • Ing. Antonín Zápotocký (KDU-ČSL), starosta
    • Ing. Petr Jírava (SNK sdružení nezávislých), obchodní manažer
    • Jaroslava Dlouhá (KSČM), bankovní úřednice
    • MUDr. Ivan David (ČSSD), lékař
  • Volební obvod č. 22 - Praha 10

    senátor před volbami: Zuzana Roithová (Klub KDU-ČSL)

    • Mgr. Antonín Gondolán (Nezávislí), hudebník
    • Mgr. Jan Skácel (České hnutí za národní jednotu), ekonomický a orhaniz. poradce
    • MUDr. Milan Kudyn (Evropští demokraté), dětský lékař
    • MUDr. Marie Alušíková (ČSSD), ředitel Vinohradské nemocnice
    • Prof. Ing. Lubomír Mlčoch CSc. (KDU-ČSL), profesor ekonomie
    • Bc. Blanka Misconiová (ODA), prez. Asociace domácí péče ČR
    • Ing. Jan Malypetr (ODS), zstavební inženýr
    • Jaromír Štětina (Strana zelených), novinář a obhájce lidských práv
    • RSDr. Karel Hošek (KSČM), politický pracovník
    • John Bok (Balbínova poetická strana), soukromník
  • Volební obvod č. 25 - Praha 6

    senátor před volbami: Jan Ruml (Klub Otevřené demokracie)

    • Zdislav Růžička (Strana zdravého rozumu), knihkupec
    • Jiří Stanislav (Nezávislí), poradce Obce legionářské
    • RNDr. Václav Exner CSc. (KSČM), poslanec Parlamentu ČR
    • Doc. Jan Kačer (KDU-ČSL), režisér
    • Karel Schwarzenberg (Koalice US-DEU,ODA), lesní hospodář, podnikatel
    • Ing. Marie Kousalíková (ODS), ekonom
    • Ing. Jindřich Tomáš (ČSSD), technik-poradce
  • Volební obvod č. 28 - Mělník

    senátor před volbami: Jaroslav Horák (Klub ODS)

    • Mgr. Stanislav Huml (Nezávislí), státní zaměstnanec
    • Ing. Zuzana Baudyšová (KDU-ČSL), ředitelka neziskové organizace
    • Jiřina Fialová (KSČM), poslankyně Parlamentu ČR
    • MUDr. Radim Uzel CSc. (Sebeobrana voličů - Váš hlas nepodpoří financování planých řečí, ale zdravotnictví Vašeho obvodu), lékař
    • MVDr. Ctirad Mikeš (ČSSD), vedoucí odboru životního prostředí
    • Jindra Hudcová (SNK sdružení nezávislých a Evropští demokraté), starostka obce
    • Jiří Nedoma (ODS), starosta
  • Volební obvod č. 31 - Ústí nad Labem

    senátor před volbami: Jaroslav Doubrava (Klub Nezařazení(KSČM))

    • Ing. Zdeňka Jeřábková (Nezávislí), odborný zoolog
    • Ing. Marian Páleník (Cesta změny), ředitel neziskové organizace
    • MUDr. Pavel Sušický (ODS), lékař
    • Roman Hanusch (SNK sdružení nezávislých), starosta obce
    • Ing. Zdeněk Kubec (Sdružení pro zdraví, sport, prosp.), předseda ČSTV
    • Mgr. Petr Hannig (Koalice rozumu a citu za pořádek), hudební skladatel a producent
    • Ing. Jaroslav Brychta (ČSSD), technik, organizační pracovník
    • Jaroslav Doubrava (KSČM), senátor Parlamentu ČR
  • Volební obvod č. 34 - Liberec

    senátor před volbami: Přemysl Sobotka (Klub ODS)

    • PaedDr. František Vízek (ČSSD), pedagog
    • MUDR. Přemysl Sobotka (ODS), senátor
    • Ing. Miroslav Chvála (Nezávislí kandidáti), úředník
    • Václav Srb (Koruna česká (monarch. strana)), podnikatel
    • MUDr. Miroslav Samek (Nezávislí), lékař
    • Ing. Lidie Vajnerová (Strana zdravého rozumu), manažerka
    • JUDr. Josef Vondruška (KSČM), právník
  • Volební obvod č. 37 - Jičín

    senátor před volbami: Jiří Liška (Klub ODS)

    • Ing. Mgr. Jiří Vitvar (KDU-ČSL), místostarosta města Jičín
    • Ing. Miloš Petera (ČSSD), ředitel a.s. VaK Nymburk
    • Iva Dousková (Nezávislí), podnikatelka
    • MVDr. Jiří Liška (ODS), senátor
    • Vladimír Jeník (KSČM), podnikatel
  • Volební obvod č. 40 - Kutná Hora

    senátor před volbami: Jan Fencl (Klub ČSSD)

    • Václav Melša (KSČM), obchodní ředitel,
    • Prof. RNDr. Bedřich Moldan CSc. (ODS), profesor
    • PhDr. Běla Hejná (ČSSD), psycholog
    • RNDr. Ivo Šanc CSc. (US-DEU), manažer rozvojových projektů
    • Ing. Vladimír Zeman (SNK sdružení nezávislých a Evropští demokraté), náměstek ministra
    • Ing. Josef Viktora (Nezávislí kandidáti), ředitel odboru ZA a POz. úřadu
    • Petr Janda (Nezávislí), hudebník
  • Volební obvod č. 43

    senátor před volbami: Jaroslava Moserová (Klub otevřené demokracie)

    • Ing. Stanislav Baťa (Nezávislí), soudní tlumočník
    • Doc. MUDr. Jaroslava Moserová DrSc. (US-DEU), senátorka
    • Jiří Bezák (Strana za životní jistoty), obchodník
    • Ing. Jiří Stříteský (ODS), primátor města Pardubic
    • JUDr. Zdeněk Černý (ČSSD), předseda odborového svazu ECHO
    • Mgr. Václav Snopek CSc. (KSČM), sociolog
  • Volební obvod č. 46 - Ústí nad Orlicí

    senátor před volbami: Bohumil Čada (Klub KDU-ČSL)

    • Jiří Čepelka (ODS), starosta města
    • Ing. Ludmila Müllerová (KDU-ČSL), nám. ministra práce a soc. věcí
    • RNDr. Jaroslav Demel (ČSSD), ředitel školy
    • RSDr. Jaroslav Fišer (KSČM), vedoucí prodejny
    • Adam Bubna-Litic (Koruna česká (monarch. strana)), podnikatel
    • Mgr. Pavel Valenz (Nezávislí), manager
    • Mgr. Ervín Kukuczka (SNK sdružení nezávislých), duchovní Církve českosl. husit.
  • Volební obvod č. 49 - Blansko

    senátor před volbami: Stanislav Bělehrádek (Klub KDU-ČSL)

    • Jiří Riegert (Nezávislí), hudební producent
    • PaedDr. Zdeněk Peša (Sdružení nezávislých kandidátů), starosta
    • Vlastimil Sehnal (ODS), starosta obce - podnikatel
    • Marie Salm-Reifferscheidt-Raitzová (Koruna česká (monarch. strana)), podnikatelka
    • Ing. Jaroslav Bernášek (Evropští demokraté), starosta
    • Ing. Stanislav Kamba (KDU-ČSL), starosta
    • Ing. Lubomír Toufar (ČSSD), ekonom
    • JUDr. Zuzka Rujbrová (KSČM), poslankyně Parlamentu ČR
  • Volební obvod č. 52 - Jihlava

    senátor před volbami: Václav Jehlička (nezařazený)

    • Vladimír Ondráček (Moravská demokratická strana), vedoucí státní úředník
    • Ing. Blanka Dvorníková CSc. (Nezávislí), ekonomický poradce
    • Erich Janderka (ODS), manažer
    • Ing. Pavel Šlechtický (KSČM), technik
    • PhDr. Zdeněk Jaroš (ČSSD), historik
    • PhDr. Miloslava Jebavá (Pravý blok), vysokoškolská učitelka
    • Mgr. Václav Jehlička (KDU-ČSL), senátor
  • Volební obvod č. 55 - Brno-venkov

    senátor před volbami: Tomáš Julínek (Klub ODS)

    • PhDr. Radomír Malý (Národní sjednocení), vysokoškolský učitel
    • Iljič Procházka (KSČM), podnikatel
    • PaedDr. Vilém Buriánek (ČSSD), personalista MF
    • Doc. MUDr. Vít Unzeitig CSc. (nezávislý), lékař
    • Jiří Tomek (US-DEU), člen rady Jm. kraje
    • Josef Hájek (KDU-ČSL), místostarosta
    • Mgr. Antonín Žiška (Hnutí samosprávné Moravy a Slezska), programátor
    • MUDr. Tomáš Julínek (ODS), senátor PČR
  • Volební obvod č. 58 - Brno-město

    senátor před volbami: Karel Jarůšek (Klub ODS)

    • Karel Kobosil (nezávislí), designer
    • RNDr. Daniel Borecký CSc. (KSČM), vysokoškolský učitel
    • Doc. Ing. arch. Jiří Löw (Liberátní reformní strana), krajinný architekt
    • PhDr. Jiří Čejka (ČSSD), historik
    • Ing. Rostislav Slavotínek (KDU-ČSL), 1. náměstek primátora
    • Karel Jarůšek (ODS), sportovní trenér
  • Volební obvod č. 61 - Olomouc

    senátor před volbami: František Mezihorák (Klub ČSSD)

    • PaedDr. Jaroslava Cardová (KSČM), středoškolská učitelka
    • Ing. Martin Tesařík (ČSSD), primátor statutárního města Olomouc
    • Prof. Ing. Jan Hálek CSc. (ODS), vysokoškolský učitel
    • MUDr. Marie Horáková (KDU-ČSL), ředitelka nestát. zdrav. zaříz.
    • Prof. MUDr. PhDr. Jana Mačáková CSc. (Evropští demokraté), rektorka University Palackého
    • Stanislav Stránský (Nezávislí), důchodce
    • RNDr. Pavel Foretník (Naděje), podnikatel
  • Volební obvod č. 64 - Bruntál

    senátor před volbami: Rostislav Harazin (Klub Nezařazení(KSČM))

    • Mgr. Ludmila Čajánková (KDU-ČSL), středoškolská učitelka
    • Rostislav Harazin (KSČM), senátor Parlamentu ČR
    • Jiří Žák (ODS), podnikatel
    • Václav Blažek (Strana práce), strojvedoucí ČD
    • Ing. Josef Švéda (Nezávislí kandidáti), zemědělský inženýr
    • Josef Hercig (ČSSD), starosta města
    • Bc. Stanislav Navrátil (US-DEU), starosta
    • Mgr. Jiří Škrabal (SNK sdružení nezávislých), státní zaměstnanec
    • Ing. Jan Ziegler (Nezávislí), podnikatel
    • JUDr. Jarmila Handlová (Nezávislí kandidáti), notářka v Bruntále
  • Volební obvod č. 67 - Nový Jičín

    senátor před volbami: Jaroslav Šula (Klub KDU-ČSL)

    • MUDr. Roman Jelínek (Strana práce), lékař
    • Ing. Sylva Kováčiková (SNK sdružení nezávislých), starostka města
    • Doc. Ing. Jiří Schwarz CSc. (nezávislí kandidáti), děkan fakulty (VŠE)
    • Ing. Karel Vymětal (KSČM), poslanec Parlamentu ČR
    • Doc. MUDr. Bohuslav Chwajol CSc. (Nezávislí), lékař
    • Ing. Jaroslav Šula (KDU-ČSL), senátor
    • JUDr. František Kačenka (ČSSD), ved. útvaru interního auditu
    • Mgr. Milan Bureš (ODS)
  • Volební obvod č. 70 - Ostrava-město

    senátor před volbami: Mirek Topolánek (Klub ODS)

    • Ing. Arch. Liana Janáčková (nezávislí), starostka
    • MUDr. Hana Heráková (ODS), zubní lékařka
    • Maxmilián Šimek (Strana práce), podnikatel
    • Ing. Vladimír Smetana (Strana zdravého rozumu), podnikatel
    • MUDr. Helena Fousková (Evropští demokraté), soukr. lékařka, řed. polikliniky
    • Ing. Jaroslav Broulík (Hnutí za harmon. rozvoj obcí a měst), pedagog
    • Ing. Jiří Hořínek (KDU-ČSL), řed. Diecézní charity ostr. - opa.
    • Milan Peša (KSČM), politický pracovník
    • Ing. Jan Černota (SNK sdružení nezávislých), starosta Ostrava-Hošťálkovice
    • Vojtěch Mynář (ČSSD), starosta
  • Volební obvod č. 73 - Frýdek-Místek

    senátor před volbami: Emil Škrabiš (Klub KDU-ČSL)

    • Jan Ferenc (Nezávislí), manažer
    • Jan Szotkowski (Hnutí na podporu dobrovol. hasičů), učitel
    • Ing. Měčislav Kaleta (KSČM), vedoucí kapitálových investic
    • Ing. Jan Weber (ODS), OSVČ
    • Pavol Valko (Strana práce), plukovník Armády ČR vv.
    • Anna Konderlová (Nezávislí kandidáti), starostka obce Bystřice
    • Miroslav Poništ (ČSSD), vedoucí rekreačního střediska
    • Ing. Emil Škrabiš (KDU-ČSL), senátor
    • Ing. Igor Petrov (SNK sdružení nezávislých), starosta města
  • Volební obvod č. 76 - Kroměříž

    senátor před volbami: František Kroupa (Klub KDU-ČSL)

    • František Kroupa (SNK sdružení nezávislých), senátor
    • Vojtěch Jurčík (KDU-ČSL), krajský radní
    • Mgr. Petr Pálka (Nezávislí), vedoucí odboru kultury MU
    • PaedDr. Zdeněk Janalík (ODS), ředitel gymnazia
    • Mgr. Miloš Malý (ČSSD), vedoucího stavebního úřadu
    • Ludmila Štaudnerová (KSČM), vychovatelka
    • MUDr. Jarmila Číhalová (US-DEU), vedoucí prac. zdrav. ústavu
  • Volební obvod č. 79 - Hodonín

    senátor před volbami: Josef Kaňa (Klub KDU-ČSL)

    • Přemysl Růžička (Nezávislí kandidáti), technický ředitel
    • František Tříska (Svobodná občanská samospráva), starosta
    • MUDr. Alena Venhodová (ODS), zubní lékařka
    • Ing. Josef Kaňa (KDU-ČSL), senátor
    • MUDr. Jiří Kubrický (Sdružení nezávislých kandidátů), lékař
    • Ing. Petr Kozánek (Nezávislí), technický úředník
    • RSDr. Antonín Zralý (KSČM), poslanec Parlamentu ČR
    • Josef Černý (ČSSD), svobodné povolání - zpěvák

Zákon č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky

§ 1 odst. 3

Volby do Parlamentu České republiky vyhlašuje prezident republiky nejpozději 90 dnů před jejich konáním. Rozhodnutí o vyhlášení voleb se uveřejňuje ve Sbírce zákonů. Za den vyhlášení voleb do Parlamentu České republiky se považuje den, kdy byla rozeslána částka Sbírky zákonů, v níž bylo rozhodnutí o vyhlášení voleb do Parlamentu České republiky uveřejněno.

§ 76 odst. 1

V případě, že žádný z kandidátů nezíská počet hlasů potřebný ke zvolení podle § 75, zajistí okresní úřad v sídle volebního obvodu, aby se druhé kolo voleb konalo sedmý den po ukončení hlasování v prvním kole.