Events on Wednesday, April 12, 2017

April 2017

weekMoTuWeThFrSaSuweek summary
13     12PDF
143456789PDF
1510111213141516PDF
1617181920212223PDF
1724252627282930PDF

Search events:

Wednesday, April 12, 2017

Hour:Events:
09:00 - 12:00

Zelený salonek (Green Lounge) [KP]

8. schůze Ústavně-právního výboru

Organised by: Committee on Legal and Constitutional Affairs

program

10:00

Místnost č. 352 [VP-C]

6. schůze Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice

Pozvánka

10:00

Růžový salonek (Pink Lounge) [KP]

5. schůze Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost

Organised by: Committee on Foreign Affairs, Defence and Security

Pozvánka

10:00 - 14:00

Zaháňský salonek (Zaháňský Lounge) [VP-C]

5. schůze Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku

Organised by: Committee on Health and Social Policy

Pozvánka na 5. schůzi VZSP

10:00 - 15:00

Černínský salonek (Černínský Lounge) [KP]

8. schůze Výboru pro záležitosti EU

Organised by: Committee on EU Affairs

Pozvánka

14:30

Přijímací salonek [VP-A]

Předseda Senátu PČR M. Štěch se pracovně setká s mimořádným a zplnomocněným velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při OECD v Paříži panem Petrem Gandalovičem.

Photo gallery (2)

14:30 - 15:30

Frýdlantský salonek (Frýdlantský Lounge) [VP-A]

3. schůze Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí

Organised by: Standing Senate Commission on Compatriots Living Abroad

Pozvánka na 3. schůzi komise

16:00 - 17:00

Zelený salonek (Green Lounge) [KP]

Předseda Senátu PČR M. Štěch se spolu s 1. místopředsedkyní Senátu PČR M. Horskou, místopředsedou Senátu PČR J. Kuberou, místopředsedou Senátu PČR J. Šestákem, předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR F. Bublanem, předsedou Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR V. Hamplem a předsedou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova, člena Ústavně-právního výboru Senátu PČR M. Nenutila oficiálně setká s předsedkyní Národního shromáždění Vietnamské socialistické republiky J.E. paní Nguyen Thi Kim Ngan.

Photo gallery (9)

Limitujícím faktorem dalšího rozvoje vztahů mezi Českem a Vietnamem může být smlouva o vydávání Vietnamců odsouzených v ČR do vlasti, uvedl předseda Senátu Milan Štěch při jednání s předsedkyní vietnamského Národního shromáždění Nguyen Thi Kim Ngan. Ta přijela na třídenní návštěvu Česka, na pozvání předsedy Senátu M. Štěcha. Po Praze zavítala se svou delegací také do Karlových Varů, kde se setkala s hejtmankou kraje a starostou města. S předsedou Senátu hovořila Nguyen Thi Kim Ngan o rozvoji vztahů na parlamentní úrovni a také podpoře vzájemného obchodu. Vietnam by uvítal větší příliv českých investorů, přičemž se snaží o zlepšování právního prostředí v zemi. Podle Štěcha ale vydatnějšímu rozvoji vzájemných vztahů může bránit chybějící readmisní dohoda mezi ČR a Vietnamem. „Limitujícím faktorem pro další rozvoj vztahů obou zemí může být dosud chybějící dohoda o vydávání odsouzených Vietnamců z ČR do země svého původu, tedy Vietnamu. Je to pro nás vážná věc,“ upozornil Štěch a připomněl, že dohoda byla dojednána v roce 2014, avšak nebyla ratifikována. „Malá skupina lidí poškozuje dobrou pověst mnoha dalších příslušníků vietnamské menšiny žijící v ČR,“ dodal Štěch s poukazem na obecně dobré zkušenosti s vietnamskou menšinou, která je v Česku třetí nejpočetnější. Předseda Senátu stejně jako při své předloňské cestě do Vietnamu, kam cestoval s početnou podnikatelskou delegací, připomněl záměr českých exportérů orientovat se na ty trhy, které jsou pro ně nejvýhodnější. „Naši exportéři hledají stabilní právní prostředí a spolehlivé obchodní partnery. Oceňujeme, že Vietnam pracuje na rozvoji obou těchto faktorů, které rozhodování českých firem ovlivňují,“ uvedl Štěch. Předsedkyně vietnamského Národního shromáždění ocenila fakt, že Vietnam byl zařazen mezi prioritní země programu zahraniční rozvojové spolupráce. Podle ní Vietnam upravuje postupně svůj právní systém tak, aby byl otevřený investicím ze zahraničí, včetně těch českých. Připomněla také snahu své země o uzavření dohody mezi EU a Vietnamem o volném obchodu, která by prospěla také česko-vietnamským obchodním vazbám. Zdůraznila také konkrétní odvětví, ve kterých chce Vietnam prioritně rozvíjet spolupráci: mezi nimi obnovitelné zdroje energie, strojírenství, obranný průmysl, elektronické technologie, telekomunikace nebo těžba a zpracování kovů.

Press release

17:00 - 17:30

Hala u Zeleného salonku [KP]

Pressbriefing předsedy Senátu PČR M. Štěcha a předsedkyně Národního shromáždění Vietnamské socialistické republiky J.E. paní Nguyen Thi Kim Ngan u příležitosti její oficiální návštěvy v České republice.

Organised by: President Milan Štěch

Photo gallery (11)

Press release

19:00 - 21:00

Audienční síň (Audience Hall) [VP-C], Hlavní sál (Main Hall) [VP-C], Kuchyňka u Hlavního sálu, místnost č. 244 [VP-C], Mytologická chodba (Mythological Corridor) [VP-C], Rytířská síň (Knight Hall) [VP-C], Předpokoj (Antechamber) [VP-C]

Předseda Senátu PČR M. Štěch pořádá slavnostní večeři na počest předsedkyně Národního shromáždění Vietnamské socialistické republiky J.E. paní Nguyen Thi Kim Ngan za účasti 1. místopředsedkyně Senátu PČR M. Horské, místopředsedy Senátu PČR J. Kubery, místopředsedy Senátu PČR J. Šestáka, předsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR F. Bublana, předsedkyně senátorského klubu ANO, členky Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR Z. Hamousové, předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova, člena Ústavně-právního výboru Senátu PČR M. Nenutila a místopředsedy Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR J. Doubravy.

Photo gallery (22)

Events on green backgkround are open to the public.