2. schůze Senátu

červenec 2018

týdenPoÚtStČtSoNetýdenní přehled
26      1PDF
272345678PDF
289101112131415PDF
2916171819202122PDF
3023242526272829PDF
313031     PDF

Vyhledání akce pomocí libovolného slova:

Den:Akce:
středa
30.11.2016
09:00

Jednací sál (VP-A)

2. schůze Senátu

pořádá/spolupořádá: Senát

Pozvánka

Fotogalerie (20)

2. schůze Senátu tentokrát trvala dva dny. Své jednání zahájil Senát debatou nad zahraniční politikou ČR ve vztahu k Čínské lidové republice. K tomuto bodu Senát přijal dvě usnesení, jedno na návrh senátorského klubu Starostové a nezávislí a druhé na návrh ODS. Poté senátoři vzali na vědomí informaci vlády o říjnovém zasedání evropské rady a zprávu o vývoji EU v roce 2015. Současně přijali doporučující usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie o vztazích Komise s vnitrostátními parlamenty a o subsidiaritě a proporcionalitě za rok 2015. Dopolední jednání bylo zakončeno schválením zákonů o evidenci obyvatel a rodných číslech a zákona o hornické činnosti.
Odpoledne zahájil Senát přijetím doporučujícího usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie k nařízení upravující poskytování audiovizuálních mediálních služeb s ohledem na měnící se situaci na trhu. Poté se ujal slova ministr spravedlnosti, který nejprve předložil senátorům ke schválení novelu trestního zákoníku a Informaci vlády ČR o změně rámcové pozice k návrhu nařízení Rady o zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce. Poté předkládal body v gesci ministra, který se z jednání Senátu omluvil. Senátoři v tomto bloku zamítli zákon o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, zákon s tím související a zákon o sběru vybraných údajů pro účely monitorování a řízení veřejných financí. Novelu zákona o platebním styku senátoři schválili. Následně senátoři přijali doporučující usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie k Balíčku předpisů proti praní špinavých peněz a dali souhlas k ratifikaci Protokolu o provedených změnách v Dohodě o zřízení Mezinárodní investiční banky. V posledním bodě středečního jednání pak senátoři přijali doporučující usnesení Výboru pro záležitosti Evropské unie k balíčku ke snižování emisí skleníkových plynů.
Čtvrteční jednání zahájili senátoři schválením změn v orgánech Senátu, ke kterému museli přistoupit v souladu s jednacím řádem Senátu po odvolání senátora Jiřího Dienstbiera z funkce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Poté proběhla v Senátu bouřlivá čtvrthodinová k Petici "Za dobrý zákon o Národním parku Šumava", kterou vzal nakonec Senát na vědomí. V závěru jednání pak senátoři schválili novely zákonů o spotřebních daních a daních z příjmů, přikázali senátní návrh novely občanského soudního řádu a vyslovili souhlas se zřízením podvýborů výborů Senátu.

Tisková zpráva

Akce zobrazená se zeleným pozadím je volně přístupná veřejnosti.