Akce v úterý 6. prosince 2016

prosinec 2016

týdenPoÚtStČtSoNetýdenní přehled
48   1234PDF
49567891011PDF
5012131415161718PDF
5119202122232425PDF
52262728293031 PDF

Vyhledání akce pomocí libovolného slova:

úterý 6. prosince 2016

Hodina:Akce:
09:30 - 13:00

Frýdlantský salonek (VP-A)

3. schůze Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí

pořádá/spolupořádá: Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí

Program

11:00

Růžový salonek (KP)

Předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR F. Bublan spolu s místopředsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost H. Mezianem se setká s ministrem zahraničních věcí Libyjského státu J.E. panem Mohammadem Taherem Siyalou.

Fotogalerie (7)

Přijetí ministra zahraničních věcí Libyjského státu Mohammada Taher Siyala předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Františkem Bublanem se uskutečnilo v úterý 6. prosince. Pět let po pádu režimu plukovníka Kaddáfího je Libye nadále otevřeným bojištěm. Boj se zločineckou organizací operující pod názvem „islámský stát“ (IS) je značně komplikován politickou nestabilitou způsobenou střetem různých skupin ucházejících se o moc. Mezinárodně uznávaná vláda v Tripolisu, jejíž je M. Taher Siyal jedním z představitelů, čelí opozici seskupené kolem generála Haftára, mající podporu mj. i Ruska. Senátoři, předseda František Bublan a místopředseda výboru Hassan Mezian, vyslechli obsáhlý popis situace v Libyi. V den přijetí jen pár hodin staré dobytí města Syrty vládními vojsky, k němuž předseda F. Bublan libyjskému hostu pogratuloval, představuje významný úspěch v boji s tzv. „islámským státem“, ale zdaleka ještě není konečným vítězstvím. Česká republika by mohla na žádost libyjské strany částečně přispět k posilování bezpečnosti výcvikem různých policejních sborů, jakož i důležité prezidentské gardy. Libye je jednou ze zemí nejsilněji konfrontovaných s problémem migrací, který sama, jak zdůraznil ministr, nemůže zvládat. Nicméně operace EU Sophia proti pašerákům lidí ve Středozemním moři je dle něj neefektivní a boj s touto činností provozovanou zločinci napojenými na terorismus IS musí být energičtější. Libye sama není schopna se postarat o migranty na vlastním území. Do popředí se tudíž dostává ostraha jižní hranice. Ta se nicméně jeví jako značně nákladná a členské země EU s pomocí otálejí, přestože mají na zamezování migrace směrem k evropskému kontinentu eminentní zájem.

17:00 - 17:30

Předsálí Jednacího sálu (VP-A)

Slavnostní zahájení výstavy "Srdce dokořán"

Akce na pozvánku

pořádá/spolupořádá: senátor Ing. Karel Kratochvíle

Fotogalerie (13)

18:00 - 19:30

Hlavní sál (VP-C), Zaháňský salonek (VP-C)

Předvánoční zpívání - Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu

pořádá/spolupořádá: předseda Senátu Milan Štěch

Fotogalerie (10)

V úterý se v Hlavním sále Valdštejnského paláce, v sídle Senátu Parlamentu ČR, uskutečnilo tradiční Předvánoční zpívání ve Valdštejnském paláci. Na akci v Hlavním sále vystoupil Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu pod vedením sbormistryně Věry Hrdinkové za klavírního doprovodu Ludmily Čermákové. Ve Valdštejnském paláci tak opět po roce zazněly adventní písně a koledy, jako například tradiční česká koleda Nesem vám noviny či anglická vánoční píseň Deck the Hall. Akce se konala pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha.

Akce zobrazená se zeleným pozadím je volně přístupná veřejnosti.