Akce ve čtvrtek 12. dubna 2012

duben 2012

týdenPoÚtStČtSoNetýdenní přehled
13      1PDF
142345678PDF
159101112131415PDF
1616171819202122PDF
1723242526272829PDF
1830      PDF

Vyhledání akce pomocí libovolného slova:

čtvrtek 12. dubna 2012

Hodina:Akce:

Slovensko, Bratislava
Předseda VZOB J. Regec, místopředseda VZOB P. Lebeda a člen VZOB P. Trpák se zúčastní bezpečnostního fóra GLOBSEC 2012 ve dnech 12.4. – 14.4.2012.

09:00

Pracovna 1. mpř. Senátu P. Sobotky (VP-A)

1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka oficiálně přijímá předsedu Legislativní rady Nového Jižního Walesu (Australský svaz) pana Dona Harwina.

Fotogalerie (5)

1. místopředseda Senátu Přemysl Sobotka přijal předsedu Legislativní rady Nového Jižního Walesu Dona Harwina, který byl v České republice na soukromé návštěvě. „Návštěva pana Harwina, který je vlastně předsedou horní komory australského parlamentu, se uskutečnila na jeho žádost,“ uvedl po jednání Přemysl Sobotka. „Bavili jsme se o vývoji smlouvy o tzv. pracovní dovolené. Pan Harwin mě ujistil, že on sám je pro liberálnější přístup, ale že světová ekonomická krize znamenala pro Austrálii přehodnocení imigračních programů, neboť Australané chrání svůj pracovní trh. Na druhou stranu je zřejmé, že Češi mají v Austrálii dobré jméno, jsou považováni za velmi produktivní a perspektivní,“ řekl 1. místopředseda. „Pochopitelně jsme projednávali i otázku boje s terorismem, hrozbu Severní Koreje a především možnosti vzájemného obchodu a podnikání. Austrálie je země nám mentálně velmi blízká, je proto dobrým partnerem,“ dodal Přemysl Sobotka.

09:30 - 12:30

Zelený salonek (KP)

14. schůze Stálé komise Senátu pro Ústavu ČR a parlamentní procedury

pořádá/spolupořádá: Stálá komise Senátu pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury

Pozvánka

10:00

Pracovna 1. mpř. Senátu P. Sobotky (VP-A)

1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka spolu s předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR J. Hajdou, místopředsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR V. Jonášem, členem Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR J. Bisem a členem Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR K. Korytářem oficiálně přijímá mimořádného a zplnomocněného velvyslance Litevské republiky v ČR J.E. pana Aurimase Taurantase.

Fotogalerie (4)

10:00 - 10:45

Frýdlantský salonek (VP-A)

Předseda Senátu PČR M. Štěch spolu s místopředsedkyní Senátu PČR A. Palečkovou, místopředsedou Senátu PČR Z. Škromachem, místopředsedou Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR O. Veřovským, předsedou senátorského klubu KDU-ČSL a členem Výboru pro záležitosti EU Senátu PČR V. Koukalem a členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR T. Kladívkem se oficiálně setká s předsedou Senátu Jordánského hášimovského království J.E. panem Taherem Masrim.

Fotogalerie (12)

Předseda Senátu Milan Štěch jednal s předsedou Senátu Jordánského hášimovského království Taherem Masrim. Předsedové horních parlamentních komor se shodli na tom, že vzájemné vztahy obou zemí jsou na velmi dobré úrovni. Přesto je třeba aktivně hledat možnosti pro jejich další rozvoj. „Postavení Jordánska v arabském regionu poněkud připomíná situaci, v jaké se historicky nacházelo Československo ve střední Evropě. Země je obklopena velkými sousedy a celým regionem zmítá nestabilita,“ připomněl předseda Senátu M. Štěch a poukázal na to, že Česko a Jordánsko mohou spolupracovat více nejen v oblasti zahraniční politiky, ale také v otázkách hospodářských. „Jordánsko je plně závislé na dodávkách energie z okolního světa. Rádi bychom proto s Českou republikou spolupracovali právě na poli energetiky, zvláště při rozvoji alternativních zdrojů energie, ale také při rozvoji jaderné energetiky,“ dodal Taher Masri. Předseda českého Senátu vyzdvihl stabilizační úlohu Jordánska v arabském regionu. Jordánsko, jak potvrdil T. Masri, využilo Arabské jaro k upevnění demokratického systému: „Jsme hrdí na to, že jsme stabilní zemí a v době bouří v okolních zemích u nás nebyla prolita ani kapka krve.“ Předsedové se blíže zaměřili také na situaci v Sýrii a kooperaci Jordánska s EU a NATO. Jednání M. Štěcha a T. Masriho pokračovala při pátečním slavnostním obědě, který se na počest hosta pořádal ve Valdštejnském paláci.

10:45 - 11:00

Jičínský salonek (VP-A)

Pressbriefing předsedy Senátu PČR M. Štěcha a předsedy Senátu Jordánského hášimovského království J.E. pana Tahera Masriho u příležitosti jeho oficiální návštěvy v České republice.

Fotogalerie (6)

11:00

Pracovna 1. mpř. Senátu P. Sobotky (VP-A)

1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka spolu s předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR J. Hajdou, místopředsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR V. Jonášem, členem Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR J. Bisem a členem Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR K. Korytářem oficiálně přijímá mimořádného a zplnomocněného velvyslance Lotyšské republiky v ČR J.E. pana Kasparse Ozolinše.

Fotogalerie (6)

13:00 - 14:00

Jičínský salonek (VP-A)

5. schůze Podvýboru Organizačního výboru Senátu pro státní vyznamenání

Pozvánka

14:00 - 16:00

Zelený salonek (KP)

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI)

pořádá/spolupořádá: senátor JUDr. Miroslav Antl

Fotogalerie (4)

Předseda Ústavně-právního výboru Miroslav Antl přijal v Zeleném salonku Kolovratského paláce představitele poradního výboru Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI). NCBI je členem evropské mezinárodní sítě osvětových center Insafe. Provozuje v rámci projektu osvětovou činnost, organizuje a koordinuje řadu kampaní a akcí na podporu Evropského programu bezpečnějšího internetu a podílí se na zvyšování povědomí o bezpečnějším užívání online technologií. Členy poradního výboru jsou představitelé podniků, orgánů činných v trestně právním řízení, akademické sféry, veřejné správy a neziskového sektoru. Čestným předsedou výboru je předseda Ústavně právního výboru Senátu Miroslav Antl.

15:00

Pracovna 1. mpř. Senátu P. Sobotky (VP-A)

1. místopředseda Senátu PČR P. Sobotka spolu s předsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR J. Hajdou, místopředsedou Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR V. Jonášem, členem Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR J. Bisem a členem Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR K. Korytářem oficiálně přijímá mimořádného a zplnomocněného velvyslance Estonské republiky v ČR J.E. pana Lembita Uibo.

Fotogalerie (5)

Akce zobrazená se zeleným pozadím je volně přístupná veřejnosti.