Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Eva Davidová
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 732 142 954

Červencová schůze začne 18. července, Senát projedná novelu o ochraně ovzduší a dalších 51 tisků (12.07.2018)

16. schůze Senátu začne ve středu 18. července v 9:00. Rozhodl o tom Organizační výbor Senátu. Schůze bude pokračovat v dalších dnech, momentálně je na programu 52 bodů.

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

V úvodu 16. schůze Senátu složí slib nově zvolený senátor Tomáš Goláň, který zvítězil v doplňovacích volbách ve Zlíně. Předpokládá se, že se zapojí do práce v senátním Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Senát obdržel od Poslanecké sněmovny 13 zákonů, které projedná na této schůzi. Mimo jiné to bude zákon o ochraně ovzduší, novela správního řádu, novela zákoníku práce a další. Dále pravděpodobně budou zařazeny také 4 zákony, které Poslanecká sněmovna schválila na konci června. Je to školský zákon, zákon o vysokých školách, navýšení důchodů a novela o urychlení výstavby dopravní infrastruktury.

Horní komora projedná také evropské směrnice o poskytování vzájemné právní pomoci soudů a státních zastupitelství států EU v oblasti získávání důkazů, uchovávání elektronických důkazů v trestních věcech a dále o součinnosti národních úřadů s Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF).

Na programu schůze budou také senátní návrhy zákonů (novela energetického zákona, zákona o silničním provozu nebo návrh změny voleb do Senátu), petice na podporu přípravy a realizace dálnice D43, evropské tisky nebo výroční zprávy (NKÚ, Úřad pro ochranu osobních údajů a další). Plénum Senátu také musí stvrdit seznam návrhů na státní vyznamenání.

Aktualizovaný návrh programu schůze najdete na webu Senátu.

 

V rámci schůze proběhnou následující tiskové briefingy senátorských klubů:

9:40 tiskový briefing senátorského klubu ODS

10:00 tiskový briefing senátorského klubu ČSSD

10:30 tiskový briefing senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí

11:00 tiskový briefing senátorského klubu ANO

 

Eva Davidová, 12.07.2018