Činnost Senátu PČR probíhá především na schůzích orgánů Senátu (výbory a komise) a na schůzi Senátu. Tyto schůze se konají nepravidelně v návaznosti na postoupení návrhů zákonů Poslaneckou sněmovnou, přičemž na projednání postoupeného zákona má Senát pouhých 30 dní. Senát PČR zároveň na základě požadavků občanské společnosti připravuje veřejná slyšení k celospolečenským i zásadním regionálním problémům. V sídle horní parlamentní komory se rovněž pořádá také celá řada konferencí a seminářů.

Všechny tyto akce jsou evidovány v kalendáři akcí. Pro každého, kdo by chtěl sledovat aktuální děj na schůzích Senátu je připraven on-line přenos ze zasedání Senátu a některých vybraných akcí.

Veřejná slyšení v Senátu

Zde naleznete pozvánky na veřejná slyšení Senátu. Stejně jako ze schůzí Senátu se těsnopisecké zprávy pořizují i z veřejných slyšení Senátu. O každém veřejném slyšení je vyhotoven protokol, jehož obsahem je seznam účastníků, stenografický zápis a materiály, které byly v průběhu veřejného slyšení rozdávány.

Veřejná slyšení výborů a komisí Senátu Pod tímto odkazem naleznete veškeré informace o všech veřejných slyšeních konaných v Senátu.

Týdenní program Senátu
od 14.10.2019

20.-24.10.2019, Spojené státy americké Předseda Senátu Parlamentu ČR J. Kubera spolu s předsedou senátorského Klubu Starostové a nezávislí a místopředsedou Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR P. Holečkem, místopředsedy Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu Parlamentu ČR F. Bradáčem a J. Strnadem, místopředsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR L. Václavcem a členem Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR M. Červíčkem navštíví Spojené státy americké.

20.-23.10.2019, Ruská federace Místopředsedkyně Senátu M. Horská, předseda SK pro sdělovací prostředky V. Chaloupek, členové komise M. Bek, M. Hilšer a D. Smoljak se zúčastní přijetí předsedkyní Rady federace (horní komora ruského parlamentu), zúčastní se jednání s partnerským výborem a skupinou přátel RF – ČR, setkají se se zástupci nezávislých médií (rádio Echo Moskvy, televize Dožď), setkání se zástupci sdružení Memorial, krymskotatarskými aktivisty a s nezávislými kandidáty do zastupitelstva Moskvy, rozhovor pro ruská i česká média.

Stříbrné pamětní medaile Senátu

Stříbrné pamětní medaile Senátu se udělují od roku 2007 významným osobnostem z řad vědců, umělců, sportovců a dalších veřejných činitelů, kteří vynikají ve svých oborech nebo svými zvláštními činy či schopnostmi. Stříbrné pamětní medaile Senátu od roku 2012 uděluje předseda Senátu při příležitosti zářijového Dne české státnosti, příležitostně pak v případě návštěvy významných zahraničních osobností mimo toto datum.

Více informací

Dnes v Senátu

Vernisáž výstavy Krajkářské školy Vamberk s názvem "Krása krajky"

Přijetí místopředsedy Výboru pro zahraniční věci a obranu Parlamentu Norského království Michaela Tetzschnera předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavlem Fischerem

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže "Nejkrásnější nádraží 2019"

  • Hlavní sál (VP-C)
  • pořádá/spolupořádá: Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova
  • Fotogalerie (13)
  • Akce na pozvánku

Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 36, Olomouc Místopředseda Senátu Parlamentu ČR M. Štěch se zúčastní Mezinárodní konference Fórum zaměstnanosti 2019.

Hledej v akcích v Senátu

Informace o probíhajících a připravovaných akcích v Senátu. Lze vyhledávat dle zadaného výrazu