Senát Národního shromáždění R. Čs. r. 1925.

II. volební období.

1. zasedání.

Tisk 5.

Návrh

senátora dr. Otakara Krouského a soudruhů

na změnu zákona ze dne 29. února 1920, č. 123 Sb. z. a n. (řád volení do poslanecké sněmovny) ve znění novely z 15. října 1925, č. 205 Sb. z. a n.

Národní shromáždění republiky Československé usneslo se na tomto zákoně, jímž se mění řád volení do poslanecké sněmovny ze dne 29. února 1920, č. 123 Sb. z. a n., ve znění novely z 15. října 1925, 6. 205 Sb. z. a n. takto:

ČLÁNEK I.

Území Československé republiky rozděluje se pro volby do poslanecké sněmovny v tyto volební kraje a volební okresy:

Volební kraj prvý A

se sídlem krajské volební komise v Praze volí....................... 24 poslancůa rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří Praha-Staré Město.

2. Volební okres druhý

tvoří Praha-Dolní Nové Město a Josefov.

3. Volební okres třetí

tvoří Praha - severní část Horního Nového Města až k Resslově a Ječné ulici.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří Praha - zbývající část Horního Nového Města od Resslovy a Ječné ulice jižně a Vyšehrad.

5. Volební okres pátý

tvoří Praha - Malá Strana a Hradčany.

6. Volební okres šestý

tvoří Praha - část Holešovic-Buben od Kamenické ulice východně.

7. Volební okres sedmý

tvoří Praha - ostatní část Holešovic-Buben a Bubeneč.

8. Volební okres osmý

tvoří Praha - část Smíchova jižně od Prahy III. a to od hranic Státního úřadu statistického a Kinského zahrady ohraničenou ulicí Holečkovou, Sokolskou, Plzeňskou, Divišovou až ku hranici dráhy.

9. Volební okres devátý

tvoří Praha - zbývající část Smíchova, Radnice, Hlubočepy, Malá Chuchle, Košíře, Motoly, Jinonice.

10. Volební okres desátý

tvoří Praha- Dejvice, Sedlec, Vokovice, Veleslavín, Břevnov, Střešovice a Liboc.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okresy Karlín, Smíchov bez venkovských obcí tvořících součást hlavního města Prahy.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okres Zbraslav.

13. Volební okres třináctý

tvoří okres Beroun.

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří okres Hořovice.

15. Volební okres patnáctý

tvoří okres Dobříš.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří okres Příbram.

17. Volební okres sedmnáctý

tvoří okresy Mirovice, Sedlec a Sedlčany.

18. Volební okres osmnáctý

tvoří okres Benešov.

19. Volební okres devatenáctý

tvoří okresy Jílové a Neveklov.

20. Volební okres dvacátý,

tvoří okres Říčany.

21. Volební okres dvacátý prvý

tvoří okresy Milevsko a Bechyně.

22. Volební okres dvacátý druhý

tvoří okres Tábor.

23. Volební okres dvacátý třetí

tvoří okresy Soběslav a Kamenice nad Lípou.

24. Volební okres dvacátý čtvrtý

tvoří okresy Vlašim, Votice a Vožice Malá.

Volební kraj prvý B

se sídlem krajské volební komise v Praze volí...................... 26 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

l. Volební okres prvý

tvoří Praha - část Královských Vinohrad od Prahy II. západně až k ulicím Pštroska, U divadla, Purkyňovu náměstí a Palackého třídě.

2. Volební okres druhý

tvoří Praha - část Královských Vinohrad od dělící čáry Pštroska, U divadla, Purkyňovo náměstí a Palackého třída západně až k ulici Milešovské, náměstí Krále Jiřího, ulicím Řipské, Letohradské a Charvátově.

3. Volební okres třetí

tvoří Praha - zbývající část Královských Vinohrad od dělící čáry Milešovské ulice, náměstí Krále Jiřího, ulice Řipské, Letohradské a Charvátova západně a Strašnice.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří Praha - Karlín, Vysočany a Prosek.

5. Volební okres pátý

tvoří Praha - část Žižkova od Prahy II. a Královských Vinohrad západně až k ulicím Rokycanově, Všehrdlově, Táboritské a Vratislavově.

6. Volební okres šestý

tvoří Praha - zbývající část Žižkova, Hrdlořezy, Malšice a Hloubětín.

7. Volební okres sedmý

tvoří Praha - Libeň, Trója, Bohnice, Kobylisy a Střížkov.

8. Volební okres osmý

tvoří Praha - Vršovice.

9. Volební okres devátý

tvoří Praha - Nusle.

10. Volební okres desátý

tvoří Praha - Hostivař, Záběhlice, Michle, Krč, Bráník, Podol a Hodkovičky.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okres Brandýs nad Labem.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okres Brod Český.

13. Volební okres třináctý

tvoří okres Brod Německý,

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří okres Kostelec nad Černými Lesy.

15. Volební okres patnáctý

tvoří okres Čáslav.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří okres Hora Kutná.

17. Volební okres sedmnáctý

tvoří okres Humpolec.

18, Volební okres osmnáctý

tvoří okres Chotěboř.

19, Volební okres devatenáctý

tvoří okres Kolín.

20. Volební okres dvacátý

tvoří okres Kouřim.

21. Volební okres dvacátý prvý

tvoří okres Pelhřimov.

22. Volební okres dvacátý druhý

tvoří okresy Polná a Stoky.

23. Volební okres dvacátý třetí

tvoří okresy Habry a Ledeč nad Sázavou.

24. Volební okres dvacátý čtvrtý

tvoří okresy Janovice Uhlířské a Královice Dolní.

25. Volební okres dvacátý pátý

tvoří okresy Pacov a Počátky.

26. Volební okres dvacátý šestý

tvoří okres Přibyslav.

Volební kraj druhý

se sídlem krajské volební komise v Pardubicích volí............................... 11

poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

l. Volební okres prvý

tvoří okresy Holice a Přelouč.

2. Volební okres druhý

tvoří okresy Hlinsko a Nasavrky,

3. Volební okres třetí

tvoří okres Chrudim.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří Kostelec nad Orlicí.

5. Volební okres pátý

tvoří okresy Lanškroun a Králíky.

6. Volební okres šestý

tvoří okres Litomyšl.

7. Volební okres sedmý

tvoří okres Mýto Vysoké.

8. Volební okres osmý

tvoří okres Pardubice.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Políčka a Skuteč.

10.Volební okres desátý

tvoří Ústí nad Orlicí.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okres Žamberk.

Volební kraj třetí

se sídlem krajské volební komise v Hradci Králové volí...... ..........12 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří okresy Broumov, Police nad Metují a Teplice nad Metují.

2. Volební okres druhý

tvoří okres Nový Bydžov.

3. Volební okres třetí

tvoří okresy Dvůr Králové a Skalice Česká.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Hostinné a Úpice.

5. Volební okres pátý

tvoří okres Hradec Králové.

6. Volební okres šestý

tvoří okres Jaroměř.

7. Volební okres sedmý

tvoří okres Náchod.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Nechanice a Chlumec nad Cidlinou.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Město Nové nad Metují a Opočno.

10. Volební okres desátý

tvoří okresy Maršov, Žacléř a Hořice.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okresy Rychnov nad Kněžnou a Rokytnice v Orlických Horách.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okres Trutnov.

Volební kraj čtvrtý

se sídlem krajské volební komise v Boleslavi Mladé volí.............. 17 poslanců

a rozděluje se v tyto volební okresy:

l. Volební okres prvý

tvoří okres Mladá Boleslav.

2. Volební okres druhý

tvoří okresy Benátky Nové a Bělá pod Bezdězem.

3. Volební okres třetí

tvoří okresy Hradiště Mnichovo a Dub Český.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří město Liberec a Růžodol I. a II.

5. Volební okres pátý

tvoří okres Liberec.

6. Volební okres šestý

tvoří okresy Jablonec nad Nisou a Tanvald.

7. Volební okres sedmý

tvoří okresy Frýdlant a Město Nové pod Smrkem.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Jilemnice, Rokytnice nad Jizerou a Vysoké nad Jizerou.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Semily a Brod Železný.

10. Volební okres desátý

tvoří okres Jičín bez města Jičína.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří město Jičín a okresy Libáň a Sobotka.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okres Paka Nová.

13. Volební okres třináctý

tvoří okres Nymburk a z okresu poděbradského města Pecky a Sadská a obce Chvalovice Velké, Milčice, Lhota Kostelní, Hradisko, Písty a Zvěřínek.

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří zbývající obce okresu Poděbrady a okres Městec Králové.

15. Volební okres patnáctý

tvoří okresy Turnov a Lomnice nad Popelkou.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří okres Vrchlabí.

17. Volební okres sedmnáctý

tvoří okres Mělník.

Volební kraj pátý

Se sídlem krajské volební komise v Lípě České volí................. 13 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří města Ústí nad Labem a Trmice.

2. Volební okres druhý

tvoří okres Ústí nad Labem.

3. Volební okres třetí

tvoří okresy Haňšpach a Šluknov.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Varnsdorf a Cvikov.

5. Volební okres pátý

tvoří okresy Rumburk a Kamenice Česká.

6. Volební okres šestý

tvoří okresy Jablonné Německé a Chrastava.

7. Volební okres sedmý

tvoří okresy Bor u České Lípy a Lípa Česká.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Mimoň, Dubá a Štětí.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Benešov nad Ploučnicí a Uštěk.

10. Volební okres desátý

tvoří okres Chabařovice.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří obce děčínského okresu na levém břehu Labe.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří obce děčínského okresu na pravém břehu Labe s městem Děčínem.

13. Volební okres třináctý

tvoří okres Litoměřice.

Volební kraj šestý

se sídlem krajské volební komise v Lounech volí................... 17 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

l. Volební okres prvý

tvoří okres Duchcov.

2. Volební okres druhý

tvoří okres Bílina.

3. Volební okres třetí

tvoří okres Chomutov.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Hora Sv. Šebestiána a Jirkov.

5. Volební okres pátý

tvoří okres Kladno.

6. Volební okres šestý

tvoří okres Unhošť.

7. Volební okres sedmý

tvoří okresy Kralupy nad Vltavou, Velvary a Roudnice nad Labem.

8. Volební okres osmý

tvoří okres Louny.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Hora Sv. Kateřiny a Litvínov Horní.

10. Volební okres desátý

tvoří okres Most.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okresy Křivoklát a Rakovník.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okresy Lovosice a Libochovice.

13. Volební okres třináctý

tvoří okres Slaný.

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří okres Strašecí Nové.

15. Volební okres patnáctý

tvoří město Teplice-Šanov a město Trnovany.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří obce soudního okresu Teplice-Šanov bez měst Teplice-Šanov a Trnovan.

17.Volební okres sedmnáctý

tvoří okresy Postoloprty a Žatec.

Volební kraj sedmý

se sídlem krajské volební komise ve Varech Karlových volí..........11 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří okres Aš.

2. Volební okres druhý

tvoří Falknov nad Ohří.

3. Volební okres třetí

tvoří okres Cheb.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Kadaň a Doupov.

5. Volební okres pátý

tvoří okresy Kraslice a Nejdek.

6. Volební okres šestý

tvoří okresy Kynžvart Lázně a Vildštejn.

7. Volební okres sedmý

tvoří okresy Jáchymov, Blatná Horní, Vejprty a Přísečnice.

8. Volební okres osmý

tvoří okres Loket.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Podbořany a Jesenice.

10. Volební okres desátý

tvoří okresy Bečov nad Teplou, Bochov a Žlutice.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okres Karlovy Vary.

Volební kraj osmý

se sídlem krajské volební komise v Plzni volí..................... ...........17 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří okresy Blatná a Březnice.

2. Volební okres druhý

tvoří okresy Královice a Zbiroh.

3. Volební okres třetí

tvoří oleres Rokycany.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří část města Plzně ležící na levém břehu Radbuzy.

5. Volební okres pátý

tvoří část města Plzně na pravém břehu Radbuzy.

6. Volební okres šestý

tvoří venkovské obce okresu Plzeň.

7. Volební okres sedmý

tvoří okresy Blovice a Dobřany.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Sušice a Plánice.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Hartmanice, Hory Kašperské a Nýrsko.

10. Volební okres desátý

tvoří okres Klatovy.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okresy Domažlice a Kdyně.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okresy Přeštice a Nepomuk.

13. Volební okres třináctý

tvoří okresy Týn Horšův, Hostouň a Ronšperk.

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří okresy Stříbro a Stod.

15, Volební okres patnáctý

tvoří okresy Touškov, Bezdružice a Manětín.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří okresy Tachov a Přimda.

17. Volební okres sedmnáctý

tvoří okresy Lázně Mariánské, Planá a Teplá.

Volební kraj devátý

se sídlem krajské volební komise v Budějovicích Českých volí........... 13 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

l. Volební okres prvý

tvoří město Budějovice České.

2. Volební okres druhý

tvoří venkovské obce okresu Budějovice České a okres Hluboká nad Vltavou.

3. Volební okres třetí

tvoří okresy Lišov, Sviny Trhové a Hrady Nové.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Hradec Jindřichův a Bystřice Nová.

5. Volební okres pátý

tvoří okresy Krumlov Český a Kaplice.

6. Volební okres šestý

tvoří okresy Brod Vyšší, Chvalšiny a Planá Horní.

7.Volební okres sedmý

tvoří okres Písek.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Horažďovice a Strakonice.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Volyně a Vimperk.

10. Volební okres desátý

tvoří okresy Lomnice nad Lužnicí, Veselí nad Lužnicí a Týn nad Vltavou.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okres Třeboň.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okresy Prachatice a Volary.

13. Volební okres třináctý

tvoří okresy Netolice a Vodňany.

Volební kraj desátý

se sídlem krajské volební komise v Jihlavě volí.........................9 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří okres Jihlava.

2. Volební okres druhý

tvoří okresy Telč a Třešť.

3. Volební okres třetí

tvoří okres Třebíč.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Meziříčí Velké a Bíteš Velká.

5. Volební okres pátý

tvoří okresy Slavonice, Jaroslavice a Vranov.

6. Volební okres šestý

tvoří okresy Krumlov Moravský a Mikulov.

7. Volební okres sedmý

tvoří okresy Moravské Budějovice a Jemnice.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Dačice, Hrotovice a Náměšť nad Oslavou.

9. Volební okres devátý

tvoří okres Znojmo.

Volební kraj jedenáctý

se sídlem krajské volební komise v Brně volí.......................... 16 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

l. Volební okres prvý

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Brno-město, Žabovřesky, Komín, Jundrov, Špilberk, Pekařská, V Jirchářích, Díl Sv. Anny, Silniční, Švábská, Kamenný Mlýn.

2. Volební okres druhý

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Staré Brno, Vídeňka, Kohoutovice, Lískovec, Bohunice, Horní Heršpice, Dolní Heršpice, Přízřenice, Tuřany, Vejvanovice, Slatina, Komárov, Černovice, Nové Sady.

3. Volební okres třetí

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Křenová, Koželužská, Trnitá, Náhon, Židenice, Juliánov, Na hrázi, Josefský Příkop, Josefov,

4. Volební okres čtvrtý

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce dolní Cejl, Zábrdovice L, Zábrdovice II., Husovice, Maloměřice.

5. Volební okres pátý

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Horní Cejl, Královo Pole, Řečkovice, Medlánky, Obřany, z katastrální obce Velké Nové ulice: Pražská, Na rybníčku, Dlouhá, U červeného mlýna, Hraniční, Mýtní, Hrnčířská, Dřevařská, Na pískách, U bílého beránka, Mundiho, U skladiště, Boční, Střelecká, Kartouzská.

6. Volební okres šestý

tvoří části města Brna, zabírající katastrální obce Křížová, Malá Nová a Velká Nová bez ulic vyjmenovaných ve volebním okrese pátém.

7. Volební okres sedmý

tvoří okres Brno-venkov.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Ivančice a Klobouky.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Boskovice a Jevíčko.

10. Volební okres desátý

tvoří okresy Třebová Moravská, Svitavy a Pohořelice.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okresy Blansko a Kunštát.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okres Vyškov.

13. Volební okres třináctý

tvoří okresy Hustopeče a Židlochovice.

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří okresy Bučovice a Slavkov u Brna.

15. Volební okres patnáctý

tvoří okresy Nové Město na Moravě a Žďár.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří okresy Bystřice nad Pernštejnem a Tišnov.

Volební kraj dvanáctý

se sídlem krajské volební komise v Olomouci volí.................... 17 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří město Olomouc.

2. Volební okres druhý

tvoří obce soudního okresu Olomouc bez města Olomouce.

3. Volební okres třetí

tvoří okres Holešov.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Zdounky a Kojetín.

5. Volební okres pátý

tvoří okresy Bystřice pod Hostýnem a Lipník nad Bečvou.

6. Volební okres šestý

tvoří okres Přerov.

7. Volební okres sedmý

tvoří okres Kroměříž.

8. Volební okres osmý

tvoří okres Prostějov.

9. Volební okres devátý

tvoří okresy Litovel a Mohelnice.

10. Volební okres desátý

tvoří okresy Konice a Plumlov.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří okresy Šternberk a Uničov.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okresy Rýmařov, Dvorec a Libavá Město.

13. Volební okres třináctý

tvoří okres Šumperk.

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří okresy Zábřeh a Šilperk.

15. Volební okres patnáctý

tvoří okresy Staré Město, Vízmberk a Cukmantl.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří okresy Bruntál a Frývaldov.

17. Volební okres sedmnáctý

tvoří okresy Javorník a Vidnava.

Volební kraj třináctý

se sídlem krajské volební komise v Uherském Hradišti volí............... 8 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří okres Hradiště Uherské.

2. Volební okres druhý

tvoří okres Napajedla.

3. Volební okres třetí

tvoří okresy Hodonín a Ždánice.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okres Břeclav.

5. Volební okres pátý

tvoří okres Kyjov.

6. Volební okres šestý

tvoří okresy Ostroh Uherský a Strážnice.

7. Volební okres sedmý

tvoří okresy Klobouky Valašské a Vizovice.

8. Volební okres osmý

tvoří okresy Bojkovice a Brod Uherský.

Volební kraj čtrnáctý

se sídlem krajské volební komise v Moravské Ostravě volí..............19 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří Moravská Ostrava-vnitřní město.

2. Volební okres druhý

tvoří Moravská Ostrava-ostatní část města a venkovské obce okresu Moravská Ostrava.

3. Volební okres třetí

tvoří okres Místek a Frenštát pod Radhoštěm.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří okresy Hranice a Fulnek.

5. Volební okres pátý

tvoří okresy Jičín Nový a Příbor.

6. Volební okres šestý

tvoří okresy Meziříčí Valašské a Rožnov pod Radhoštěm.

7. Volební okres sedmý

tvoří okres Vsetín.

8. Volební okres osmý

tvoří okres Těšín Český.

9. Volební okres devátý

tvoří okres Fryštát.

10. Volební okres desátý

tvoří okres Jablunkov a Frýdek město.

11. Volební okres jedenáctý

tvoří venkovské obce okresu Frýdek.

12. Volební okres dvanáctý

tvoří okres Bohumín.

13. Volební okres třináctý

tvoří okres Hlučín.

14. Volební okres čtrnáctý

tvoří okres Ostrava Slezská.

15. Volební okres patnáctý

tvoří město Opava.

16. Volební okres šestnáctý

tvoří venkovské obce okresu Opava.

17. Volební okres sedmnáctý

tvoří okresy Bílovec a Klimkovice.

18. Volební okres osmnáctý

tvoří okresy Odry, Vítkov, Vrbno a Benešov Horní.

19. Volební okres devatenáctý

tvoří okresy Krnov, Albrechtice, Osoblaha a Jindřichov.

Volební kraj patnáctý

se sídlem krajské volební komise v Trnavě volí...................... 9 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří obce bývalého slúžnovského okresu trnavského mimo ony, které jsou pojaty do volebního okresu druhého anebo do volebního okresu sedmého a město Trnava.

2. Volební okres druhý

tvoří z bývalého slúžnovského okresu trnavského tyto obce: Horné Orešany, Dolné Orešany, Ompitál, Dlhá, Stefanova, Pudmerice, Halmeš, Gocnod, Cifer, Pácy a Slovenská Nová Ves, z bývalých slúžnovských okresů seneckého a bratislavského tyto obce: Častá, Pily, Dubové, Víštuk, Trlínek, Kučišdorí, Cujla, Limbách, Grinava, Neštych, Račišdorf, Velké Šenkvice, Malé Šenkvice, Čeklýs, Šarfia, Krmeš, Králová, Čataj, Igrám, Káplna a Báhoň, pak města Modra, Pezínok a Svátý Jur.

3. Volební okres třetí

tvoří bývalý slúžnovský okres skalický a město Skalica, dále z bývalého slúžnovského okresu senického obce: Čáry, Smolinské, Stráže, Štěpána, Šaštín, Dojčie, Koválov, Čáčov, Smrdáky a Častkov.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří všechny obce bývalého slúžnovského okresu senického kromě oněch, jež jsou pojaty do volebního okresu třetího, pak všechny obce bývalého slúžnovského okresu myjavského kromě oněch, jež jsou pojaty do volebního okresu pátého.

5. Volební okres pátý

tvoří bývalý slúžnovský okres povážsko-novoměstský, pak tyto obce bývalého slúžnovského okresu myjavského: Vaďovce, Kostolné, Višňové a Hrachovište.

6. Volební okres šestý

tvoří bývalý slúžnovský okres piešťanský, pak tyto obce bývalélho slúžnovského okresu hlohovského: Madunice, Městečko, Beregseg, Sv, Peter, Hlohovec, Galanová, Dolné Vašardice, Kapince, Merašice, Dolné Otrokovce, Fornóseg, Horné Vašardice, Koplotovce, Tekoldany, Horné Otrokovce, Jalšové, Orešany, Svrbice, Šalgovce a Ardanovce.

7. Volební okres sedmý

tvoří z bývalého slúžnovského okresu trnavského tyto obce; Varašúr, Valtašúr, Velký Šúrov, Zemanský Šúrov, Horný Čep, Stredný Čep, Dolný Čep, Sered, Kerestúr, Farkašín, Apaj, Majcichov, Gesť, Abrahám, Páld a Voderady, dále z bývalého slúžnovského okresu hlohovského všechny obce, kromě těch, které jsou pojaty do volebního okresu šestého, dále z bývalého slúžnovského okresu galandského tyto obce: Středa nad Váhom, Barakon, Gáň, Nebojsa, Hody a Pustý Fedýmeš, konečně z bývalého slúžnovského okresu šalanského obce: Šintava a Šoporňa.

8. Volební okres osmý

tvoří bývalý slúžnovský okres velkotopolčanský, dále z bývalého slúžnovského okresu nitranského tyto obce: Dymeš-Kostolany, Dolné Lefantovce, Horné Lefantovce, Salakuzy, Ujlaček, Ašakert, Šuranka, Sila, Čab, Perkovce, Čakajovce, Dražovce, Šarlužky,Kajsa, Molnoš, Zbehy a Kinek,

9. Volební okres devátý

tvoří z bývalého slúžnovského okresu nitranského všechny obce, kromě těch, které nejsou pojaty do volebního okresu osmého a volebního kraje šestnáctého, dále z bývalého okresu novozámského tyto obce: Horný Síleš, Dolný Siles, Vajka, Martonfalu, Sv, Michal, Ďorsk, Čornok, Malá Máňa, Malý Kýr, Komjatice, Ezdeo, Malomseg, Naďseg, Žitva-Fedýmeš, V, Šurany, Malý Várad, Malý Kesov, Bánkesi a Slovenský Meder, konečně z bývalého slúžnovského okresu šalanského tyto obce: Močonok, Kepešd a Pata.

Volební kraj šestnáctý

se sídlem krajské volební komise v Nových Zámcích volí.........................11 poslanců a rozděluje se v tyto volební okresy:

1. Volební okres prvý

tvoří bývalý slúžnovský okres udvardský mimo obce, jež jsou pojaty do volebního kraje osmnáctého, dále město Nové Zámky.

2. Volební okres druhý

tvoří město Bratislava a to ona část obvodu města, která leží severně od trati dráhy Devinská Nová Ves-Bratislava- Žilka a východně od třídy Štefánikovy Náměstí Hurbanova, Náměstí republiky a třídy odsud vedoucí k dunajskému mostu.

3. Volební okres třetí

tvoří město Bratislava, a to ona část obvodu města, která nenáleží do volebního okresu druhého.

4. Volební okres čtvrtý

tvoří z bývalého slúžnovského okresu novozámského všechny obce, jež nejsou pojaty do volebního kraje patnáctého, dále z bývalého slúžnovského okresu nitranského, podobně všechny obce, jež nejsou pojaty do volebního kraje patnáctého, konečně město Nitra.

5. Volební okres pátý

tvoří bývalý slúžnovský okres malacký mimo obce, jež jsou pojaty do volebního okresu šestého.

6. Volební okres šestý

tvoří z bývalého slúžnovského okresu malackého tyto obce: Lozorno, Jabloňové, Pernek, Láb a Plavecký Štvrtok, dále všechny obce bývalých slúžnovských okresů bratislavského a seneckého, kromě těch, které jsou pojaty do volebního kraje patnáctého.

7. Volební okres sedmý

tvoří bývalý slúžnovský okres šamorinský, pak bývalý slúžnovský okres dunajsko-stredanský a konečně všechny obce na území nyní k republice přičleněném a předtím náležícím k župě rábské.