Senát schválil úpravu v pojištění škol

Praha 11. prosince (ČTK) - Odpovědnost za škodu vzniklou žákům základních a mateřských škol se sjednotí. Novelu poslanců STAN o úpravě pojištění škol, která to předpokládá, dnes schválil Senát. Předlohu ještě musí podepsat prezident.

Změna by podle autorů novely zákoníku práce měla pomoci zejména v situacích, kdy obě školy působí v jednom subjektu. Ředitelé by nemuseli uzavírat dvě rozdílné pojistné smlouvy jako nyní.

Pro rozdílný přístup k žákům základních škol a dětem v mateřských školách není podle předkladatelů důvod, když navíc existuje povinná předškolní docházka. Problém přitom není podle nich příliš známý. Pokud není sjednána zvláštní pojistná smlouva pro mateřskou školu, pojišťovna může při úrazu dítěte plnění krátit, a to až na nulu, upozornili autoři.

Vláda se s cílem úpravy ztotožnila, postavila se k ní neutrálně. V současnosti jsou podle vládních legislativců děti v mateřských školách bezdůvodně pod nižší ochranou než žáci v základních školách. Úprava odpovědnosti za škodu však v těchto případech nepatří do pracovněprávních předpisů, napsali.

11.12.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět