Senát má projednat vládní opatření kvůli pandemii koronaviru

Praha 25. března (ČTK) - O pětici zákonů, které vláda připravila v reakci na pandemii nového koronaviru, rozhodne Senát zřejmě dnes odpoledne. Čas zahájení schůze má ráno určit organizační výbor horní komory. Před jejím zasedáním se nad úpravami sejdou senátní výbory.

Sněmovna v úterý večer schválila změny v ošetřovném, dočasné pozastavení elektronické evidence tržeb a úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Sněmovna přijala také půlroční odpuštění minimálních záloh osobám samostatně výdělečně činným na zdravotní a sociální pojištění. Poslanci schválili rovněž prohloubení schodku letošního státního rozpočtu, o něm ale Senát nejedná.

Sněmovna zákony schválila ve stavu legislativní nouze. Rovněž Senát normy posoudí ve zkráceném schvalovacím procesu. Senátoři se podobně jako poslanci sejdou v polovičním počtu z preventivních důvodů. Sídlo horní komory zůstává kvůli epidemii pro veřejnost uzavřeno. Přenos z jednání bude možné sledovat na senátním webu. V podobném úsporném režimu horní komora jednala už minulý týden.

25.03.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět