Senát projedná urychlení dopravních staveb a náhrady krajům

Praha 23. července (ČTK) - Senát bude schvalovat zákon, který má především zkrátit dobu přípravy výstavby dálnic, železnic a další obdobné infrastruktury. Senátoři se budou věnovat také novelám zákonů o silniční dopravě a námořní plavbě. Projednat mají rovněž senátorský návrh na náhradu krajům za výpadky daňových příjmů kvůli epidemii koronaviru.

Senátoři navrhují, aby stát vyplatil krajům 500 korun na každého obyvatele. Peníze by měly nahradit výpadky daňových příjmů, které regionům vznikly kvůli koronavirovým kompenzacím osobám samostatně výdělečně činným a společníkům malých společností s ručením omezeným.

Zákon o urychlení výstavby dálnic či železnic zřejmě horní komora pozmění. Senátní hospodářský výbor chce zákon využít pro vodní infrastrukturu. Výbor pro územní rozvoj požaduje, aby stát při výkupu domů na trase budované infrastruktury vyplácel vlastníkům až dvojnásobek znalecké ceny. Vládní návrh zvyšuje cenu jen u stavebních pozemků a staveb, a to z dosavadního 1,15násobku znalecké ceny na 1,5násobek.

23.07.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět