Senátoři ČSSD budou v klubu ANO, který povede Větrovský

Praha 14. října (ČTK) - Trojice senátorů ČSSD, která nebude moci mít kvůli propadu sociální demokracie v letošních volbách do horní komory vlastní klub, se rozhodla vstoupit do frakce ANO. Klub vládních stran tak bude s devíti členy čtvrtý nejsilnější. Místo Zdeňky Hamousové (za ANO), která neobhájila mandát mandát v Senátu, frakci povede dosavadní místopředseda Jaroslav Větrovský.

Větrovský na dnešní tiskové konferenci uvedl, že jeho frakce bude při vyjednáváních, která zatím nebyla zahájena, usilovat o vedení jednoho z výborů.

Volbu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), která je jasná z vyjádření tří nejsilnějších klubů horní komory, bude podle Větrovského klub ANO respektovat.

Sociální demokracie v letošních volbách neobhájila ani jeden mandát z deseti. Senátory za ČSSD budou pro příští volební období dosavadní předseda klubu sociálních demokratů Petr Vícha spolu s Jaromírem Strnadem a Janem Žaloudíkem. ANO dokázalo znovu získat jen jeden ze dvou mandátů a místo sedmi bude mít ve společné frakci šest členů.

14.10.2020 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2020) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět