Valdštejnskou zahradu rozezní skladby Hradišťanu a Petry Janů

Praha 9. září (ČTK) - Valdštejnskou zahradu v areálu Senátu dnes odpoledne rozezní moravské písně v podání folklorního souboru Hradišťan s primášem Jiřím Pavlicou. Vystoupí rovněž zpěvačka Petra Janů s kapelou Amsterdam. Jejich hodinové koncerty jsou součástí tradičního setkání senátorů s občany, které horní komora pořádá vždy druhou zářijovou sobotu.
Na setkání bývá připraveno drobné občerstvení z české kuchyně. Návštěvníci mohou zavítat i na výstavy ve Valdštejnském paláci.
Od konce srpna je v Senátu expozice s názvem Druhý život Tomáše Garrigua Masaryka při příležitosti 80. výročí jeho úmrtí. Přibližuje vnímání osobnosti prvního československého prezidenta v různých etapách novodobých dějin, od protektorátu až po současnost. Zahrnuje také fotodokumentaci, která dokresluje Masarykův význam a dědictví v politické, společenské i kulturní sféře.
Do poloviny října nabízí Senát expozici s názvem Ladislav Velen ze Žerotína a Moravské Athény. Nabízí sbírku uměleckých předmětů z období raného novověku moravského markrabství, které se vztahují k osobnosti šlechtice Ladislava Velena ze Žerotína. Někdejší moravský zemský hejtman stál během stavovského povstání na opačné straně než Albrecht z Valdštejna, což připomíná Žerotínova dřevěná busta u Valdštejnovy sochy na nádvoří paláce.
Výstava se koná u příležitosti 760 let od založení Moravské Třebové, města nazývaného pro někdejší kulturu a renesanční stavby Moravskými Athénami, o jejichž rozkvět se Ladislav Velen ze Žerotína zasloužil.

09.09.2017 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2017) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět