Šéf Sněmovny reprezentantů vystoupí ve Sněmovně i v Senátu

Praha 21. března (ČTK) - Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan promluví v úterý na zvláštní schůzi Poslanecké sněmovny. Návrh dnes projednal organizační výbor. Následně se Ryan zúčastní konference v Senátu.

Předseda Sněmovny reprezentantů by měl přiletět do Česka soukromě s rodinou. O jeho návštěvě mluvil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) už začátkem ledna při setkání s americkým velvyslancem Stephenem Kingem, ambasador ji později potvrdil.

Zvláštní schůze Sněmovny, na níž Ryan promluví, by měla začít ve 14:00. Následně, od 15:30, by se měl třetí nejvyšší představitel Spojených států přesunout do Senátu na konferenci s názvem Role Spojených států amerických v evropské bezpečnostní architektuře - 100 let poté. Dopoledne by měl Ryan podle informací ČTK diskutovat se studenty v Karolinu.

V programu konference v horní komoře se připomíná role Spojených států při cestě středoevropských národů ke svobodě a nezávislosti před 100 lety. \"Vůdčí schopnosti prezidenta Woodrowa Wilsona a oběti amerických vojáků na evropském bojišti napomohly ke svržení habsburské monarchie a k ukončení první světové války. Konference má za cíl připomenout události staré 100 let i dát příležitost k diskusi o roli USA v dnešní evropské bezpečnosti,\" stojí v ní.

Posledním ústavním činitelem Spojených států, který oficiálně navštívil Českou republiku, byl prezident Barack Obama v roce 2010. V Praze se tehdy konal americko-ruský summit, během nějž Obama s tehdejším ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem podepsali smlouvu o omezení jaderných arzenálů. Oba státníci bilaterálně jednali s hlavou českého státu Václavem Klausem.

21.03.2018 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2018) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět