Senát vytvořil novou komisi pro řešení problémů se suchem

Senát vytvořil novou komisi, která se bude věnovat řešení problémů se suchem a nedostatkem vody. Povede ji senátor ODS a starosta Sedlčan Jiří Burian. Členové horní komory o tom dnes rozhodli v tajných volbách, stejně jako o předsednictví v dalších senátních komisích.
Stálá komise Senátu VODA - SUCHO, jak zní její oficiální název, by měla být partnerem vlády při řešení problémů s nedostatkem vody. Zároveň by měla kontrolovat dodržování a přijímání příslušných opatření zejména v oblasti životního prostředí a zemědělství. Komise má navázat na práci pracovní skupiny pro vodu a sucho, která v Senátu působila v závěru minulého funkčního období.
Senátoři rozhodli o obsazení předsednických míst v dalších stálých komisích. Z nich pouze komisi pro rozvoj venkova nadále povede sociální demokrat Miroslav Nenutil.
Předsedou ústavní komise se stal další sociální demokrat, někdejší ministr pro legislativu Jiří Dienstbier. Nahradil bývalou ústavní soudkyni Elišku Wagnerovou (za Zelené), která už nekandidovala. Podobně v čele komise pro krajany stanul místo bývalého senátora ODS Tomáše Grulicha nově Tomáš Czernin (TOP 09) a šéfem mediální komise se místo bývalé senátorky Daniely Filipiové (ODS) stal Václav Chaloupek z klubu Starostů.
Do čela komise pro práci Kanceláře Senátu nastoupila Jitka Seitlová (KDU-ČSL); nahradila Boženu Sekaninovou (ČSSD), která letos mandát neobhájila.
Senátoři rozhodli také o novém obsazení míst v meziparlamentních institucích a první povolební schůzi horní komory ukončili. Znovu se sejdou ve čtvrtek na druhé schůzi, na níž se mají kromě schvalování zákonů zabývat případem údajného nedobrovolného pobytu syna premiéra Andreje Babiše v zahraničí v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

14.11.2018 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2018) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět