Ve Valdštejnské zahradě dnes zahrají Plastici s filharmonií

Praha 10. září (ČTK) - Ve Valdštejnské zahradě budou mít dnes odpoledne společný koncert undergroundová skupina The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno. Po pěti letech znovu živě představí v orchestrální verzi písně z alba Co znamená vésti koně. Hodinový koncert slavnostně zahájí výstavu k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce.

"Chceme připomenout okolnosti svatořečení Anežky České, které mělo velký vliv na náladu společnosti v Československu v průběhu roku 1989," uvedla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, která koncert a výstavu pořádá.

Výstavu připravily Historický ústav Akademie věd ČR a Kancelář Senátu. Expozice představí zajímavosti nejen o životě královské dcery a patronky země, ale také její odkaz jako světice. Výstavu bude možné zhlédnout v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce do 5. ledna.

Svatořečení Anežky České je úzce spjato s událostmi z listopadu 1989, kdy pouhých pět dní po její kanonizaci odstartovalo násilné potlačení pochodu studentů na Národní třídě pád komunistického režimu v tehdejším Československu.

Album Co znamená vésti koně bylo skupinou původně nahráno v roce 1981 na chalupě dramatika a pozdějšího prezidenta Václava Havla na Hrádečku. Poprvé vyšlo v roce 1983 v Kanadě, v Česku v roce 2002. S brněnskou filharmonií skupina představila písně z alba před pěti lety v Praze a v Brně.

10.09.2019 - ČTK

Senát PČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK zakázáno.
Copyright (2019) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

 


Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Zpět