Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

4 tisíce lidí dnes zavítaly do Valdštejnské zahrady na tradiční setkání senátorek a senátorů s občany (08.09.2018)

V průběhu sobotního odpoledne se bezmála čtyři tisíce lidí zúčastnily tradičního setkání s občany v Senátu. Na něm mohou každoročně za doprovodu přizvaných interpretů příchozí potkat své senátory a hovořit s nimi o různých tématech. Odpoledne zpestřila Městská hudba F. Kmocha Kolín, Jaroslav Uhlíř s kapelou a také populární kapela UDG.

Kapela UDG při setkání s občany v Senátu

Kapela UDG při setkání s občany v Senátu

Letošního setkání ve Valdštejnské zahradě se zúčastnily dvě desítky senátorek a senátorů z celé České republiky, s občany diskutovali zástupci Prahy, Středočeského, Zlínského, Ústeckého, Karlovarského, Jihočeského, Jihomoravského, Královéhradeckého kraje a Kraje Vysočina. Předseda Senátu Milan Štěch hovořil v úvodu zejména o významu Senátu jako ústavní pojistky a vyzval občany, aby v říjnových volbách přišli k volbám a volili do komunálních zastupitelstev i do Senátu ty, kterým věří, že budou nejlépe pracovat pro občany.

„Senát si za 22 let vydobyl významné postavení. Je pojistkou demokracie v naší zemi a většinový volební systém zaručuje, že složení horní komory Parlamentu ČR nepodléhá tolik sezónním nebo i populistickým vlivům určitých uskupení, která mohou napadat náš ústavní pořádek a demokratické směřování. Vždy zdůrazňuji, že hlavním posláním práce senátorek a senátorů je obhajoba zájmů občanů ze všech regionů naší země,“ uvedl Milan Štěch, který v průběhu odpoledne hovořil s příchozími zejména o problémech v sociální oblasti, o zahraniční politice nebo místních potížích jednotlivých regionů. „Jsou to často problémy, o kterých víme, ale osobní rozhovory s lidmi jsou absolutně prioritní součástí naší práce. Část podnětů, které vzešly z dnešního setkání, budeme řešit. Jsem však velmi rád, že velkou část lidí tvořili ti, kteří přišli s pozitivními a motivačními slovy,“ uzavřel předseda Senátu Štěch.

Fotografie z dnešního setkání naleznete na webových stránkách Senátu.

Eva Davidová, 08.09.2018

Odkaz na akce v kalendáři:

08.09.2018 14:00 Setkání senátorek a senátorů s občany