Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Den otevřených dveří Senátu nabídne návštěvníkům komentované prohlídky Valdštejnského paláce či výstavy ke stému výročí vzniku Československa (24.09.2018)

U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu, 28. října 2018, se v sídle Senátu uskuteční od 9.00 do 15.00 Den otevřených dveří. Návštěvníci budou moci v doprovodu průvodců navštívit Valdštejnský palác, Kolovratský palác si budou moci prohlédnout individuálně. Současně bude možné v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce zhlédnout výstavu „Mnichovská dohoda v kontextu evropských dějin 20. století“ a ve Valdštejnské zahradě expozici „Československo v proměnách Evropy 20. století“. (AKTUÁLNĚ: VALDŠTEJNSKÁ ZAHRADA JE Z DŮVODU DEŠTIVÉHO POČASÍ UZAVŘENA. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.)

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

Valdštejnský palác jako své reprezentativní sídlo nechal vystavět Albrecht z Valdštejna v polovině 17. století. Průvodci návštěvníky seznámí s historickými prostorami paláce, jež patří k raně barokním skvostům. Zájemci budou také moci nahlédnout do Jednacího sálu, kde zasedají senátorky a senátoři na svých pravidelných schůzích. Zpřístupněny budou i kancelář místopředsedy a Přijímací salonek předsedy Senátu.

V prostorách Mytologické chodby se mohou příchozí těšit na výstavu pořádanou k 80. výročí podpisu mnichovské dohody, ve Valdštejnské zahradě, kterou si budou moci projít individuálně, na expozici věnující se dějinám Československa. Obě výstavy vznikly ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd ČR.

Prohlídky Valdštejnského paláce budou s průvodcem probíhat vždy v intervalu po 15 minutách, skupiny budou čítat maximálně 40 osob. Program v paláci bude trvat přibližně 40 minut. První prohlídka odstartuje v 9.00 hod., poslední v 15.00 hod. V Kolovratském paláci se mohou během prohlídkové trasy bez průvodce příchozí zaměřit mimo jiné na Zelený salonek, který je známý především mimořádným jednáním vlády o mnichovské dohodě.

S ohledem na kapacitu prostor bude vstup do obou paláců regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost nebude vstup umožněn. Vzhledem k předpokládanému zájmu ze strany veřejnosti upozorňujeme na možné čekaní před vstupem do Valdštejnského paláce. Návštěvníky zároveň žádáme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, prohlídky budou umožněny pouze příchozím s příručními zavazadly.

Vstup volný.

 

Denisa Čermáková, 24.09.2018

Odkaz na akce v kalendáři:

28.10.2018 09:00 Den otevřených dveří Senátu