Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Finále ZUŠ Open v Senátu: 850 účinkujících z celé republiky vystoupí ve Valdštejnské zahradě (24.05.2019)

Celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ open symbolicky - na Mezinárodní den dětí 1. června - vyvrcholí ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR, kde se představí ty nejúspěšnější hudební soubory, sbory, taneční i divadelní skupiny ze všech krajů České republiky.

Finále ZUŠ Open v Senátu

Finále ZUŠ Open v Senátu

Celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ open symbolicky - na Mezinárodní den dětí 1. června - vyvrcholí ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR, kde se představí ty nejúspěšnější hudební soubory, sbory, taneční i divadelní skupiny ze všech krajů České republiky. Rekordních 850 malých účinkujících zve v Praze na nabitý celodenní program plný hudebních i tanečních vystoupení, workshopů i tvůrčích dílen pro děti.

Program začíná již v 10.30 a odstartuje jej společné vystoupení dětských sborů a orchestru ZUŠ Kroměříž. Pěvecké sbory za doprovodu orchestru provedou písně z francouzského filmu „Slavící v kleci/ Les Choristes“, který je mj. nositelem silného tématu cesty dětí z nesvobodného prostředí za novou budoucností a změnou života prostřednictvím světa hudby a umění. V sale terreně a v dalších prostorách zahrady se v průběhu dne vystřídají orchestry, hudební, taneční a divadelní soubory ze ZUŠ z celé České republiky.

Den zakončí slavnostní galakoncert k výročí 30 let od pádu komunistického režimu v ČR od 19.30 hodin, který se uskuteční pod patronací režisérky Alice Nellis. Návštěvníci se mohou těšit i na sólová vystoupení souborů malých talentovaných umělců. Vedle klasických děl v jejich podání zazní například i hudba z filmu Jak vycvičit draka. „Díky podpoře Senátu Parlamentu ČR se nám už podruhé podařilo dát dohromady atraktivní program, ve kterém na výsostné půdě Valdštejnské zahrady můžeme představit nejlepší reprezentanty a pestrou práci ZUŠ ze všech krajů naší republiky,“ vysvětluje dramaturgyně programu Irena Pohl Houkalová a dodává: „Program ZUŠ Open ve Valdštejnské zahradě je bezesporu co do počtu účinkujících jednou z největších jednodenních pražských kulturních akcí“.

Program je po celý den přístupný zdarma nejširší veřejnosti.

Eva Davidová, 24.05.2019