Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Pozvánka: Směřování neformální péče 2020 (06.03.2020)

Tak zní název odborné konference o neformální péči, která se 10. března 2020 po roce opět vrací do Jednacího sálu Senátu Parlamentu ČR pod záštitou místopředsedkyně Senátu Miluše Horské. Cílem letošní konference je aktuální přehled stavu neformální péče v ČR, teoretické poznatky i zkušenosti praxe a v neposlední řadě také koncepční pohled úředníků. Akce se koná za odborné spolupráce organizace Alfa Human Service.

Konference je rozdělena do tří bloků. První část se věnuje strategii, koncepci z pohledu ministerstva a krajů, na kterou navazují konkrétní plány a aktivity městských částí. Třetí blok uzavírají zkušenosti pečujících a projekty, které se snaží reflektovat a zlepšit jejich současné postavení ve společnosti.

„Za posledních pět let je v problematice neformální péče vidět určitý posun,“ říká místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, která se tématu věnuje dlouhodobě. „Stále je však nutné si uvědomovat, že neformální pečovatel zaslouží podporu a pomoc za neviditelnou práci, kterou vykonává nejen pro své nejbližší, ale vlastně i pro celou naši společnost.“

Program konference je k dispozici na webu Senátu.

Akreditace médií probíhá prostřednictvím tohoto formuláře

Vstup do Senátu bude umožněn přes recepci A (z Valdštejnské ulice).

Sue Nguyen, 06.03.2020