Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Senátoři míří na třídenní pracovní cestu do Děčínska (16.06.2020)

Ve dnech 16. až 18. června 2020 bude v nejsevernější části České republiky probíhat výjezdní zasedání senátorů a senátorek z Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. Na část programu se k nim přidají předseda Senátu Miloš Vystrčil a místopředseda Jan Horník.

Děčínsko (Foto: Z. Patzelt)

Děčínsko (Foto: Z. Patzelt)

 

„Na Děčínsko se můžete dívat dvěma úhly pohledu. Prvním je pohled na region s úžasnou a chráněnou přírodou a krajinou, jejímuž kouzlu podléhá každý rok více a více návštěvníků,“ říká senátor Zbyněk Linhart, předseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí. „Pod úhlem sociálním a hospodářským uvidíte strukturálně postižený region s mnoha tíživými problémy, které se našim vládám ani krajské samosprávě dlouhodobě nedaří řešit. Je to problém celých severozápadních Čech. Jedním z cílů výjezdu je, aby se členové výboru na místě detailněji seznámili s kontrasty okrajových příhraničních regionů, jakým je právě Děčínsko, a zamysleli se na možnostmi jejich rozvoje."

Program výjezdního zasedání zahrnuje setkání senátorů a senátorek se zástupci samospráv a podnikateli. Diskutovat s nimi budou o cestovním ruchu, stavu životního prostředí, rozvoji měst a obcí na Děčínsku, situaci ve výrobě, průmyslu a podnikání či o stavu regionálního zdravotnictví. Členové senátního výboru plánují navštívit Děčín, Hřensko, Jetřichovice, Krásnou Lípu, Mikulášovice, Lipovou, Šluknov a Rumburk.

Sue Nguyen, 16.06.2020