Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Tři králové v Senátu (08.01.2019)

Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí pozval na slavnostní snídani do Senátu koledníky z Tříkrálové sbírky, stejně jako představitele církví, politiky a veřejného života. Tradiční setkání hostů se zástupci Charity ČR a s koledníky Tříkrálové sbírky proběhlo letos už po deváté.

Tři králové v Senátu

Tři králové v Senátu

 

„Je krásnou tradicí, že se tu každoročně setkáváme s významnými osobnostmi u příležitosti Tříkrálové sbírky. Novoroční období je ideálním časem k zamyšlení nad uplynulým rokem a nad dalším směřováním naší společnosti. Nezanedbatelný je i finanční přínos sbírky, kdy přítomní hosté přispívají na aktivity Charity ČR, a to obvykle v řádu desetitísíců,“ uvedl Petr Šilar, předseda Senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

Letos k účastníkům tříkrálové snídaně v Senátu promluvil arciopat břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek, slovo si poté vzal Petr Šilar, senátorka Šárka Jelínková a Miluše Horská. Činnost Charity ČR představil její ředitel Lukáš Curylo, který zároveň popsal, kam konkrétně směřují finance vybrané v rámci sbírky.

O klavírní doprovod akce se postarala osmiletá Klárka Gibišová.

 

Eva Davidová, 08.01.2019