Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Senátoři v Tříkrálové sbírce vybrali bezmála 30 tisíc Kč na projekty Charity ČR (11.01.2019)

Letošní Tříkrálová sbírka se uskutečnila v úterý 8. ledna a vynesla celkem 28 830 Kč. Sbírku pořádá každoročně senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí společně s Charitou ČR.

Tři králové v Senátu

Tři králové v Senátu

"Sbírka je jednou z našich klíčových akcí. Novoroční období je navíc ideálním časem k zamyšlení nad uplynulým rokem a nad dalším směřováním naší společnosti. Výnos poputuje na projekty Charity v Praze, ale i českých regionech," sdělil Petr Šilar, který je předsedou klubu KDU-ČSL a nezávislí. Podle Šilara stát má dlouhodobě potíže s efektivní podporou sociálních služeb, proto jsou podle jeho slov sbírky tohoto typu velmi důležité.

V tomto duchu ho doplnila také místopředsedkyně Senátu a kolegyně ze senátorského klubu, Miluše Horská: "Hřešíme pořád na to, že neexistuje efektivní a víceleté nastavení podpory neziskového sektoru. Přitom neziskovky často suplují roli státu, v sociální oblasti je to obzvlášť vidět. Tohle víme a proto pomáháme," řekla Horská, která má neziskový sektor a komunikaci s ním v gesci i coby místopředsedkyně horní komory.

Předseda Charity ČR Lukáš Curylo ví, jak naloží s penězi, které v Senátu vybrali Tři králové z Arcidiecézní charity Praha. Půjdou zejména na pomoc chudým a obětem násilí. Charita se těmto skupinám věnuje dlouhodobě. Součástí Tříkrálové sbírky byla též slavnostní snídaně v Senátu, během níž promluvil i arciopat břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. Toto ranní setkání moderovala senátorka Šárka Jelínková a hudebně ho doprovodila osmiletá Klára Gibišová.

Eva Davidová, 11.01.2019