Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Předseda Senátu Kubera zamíří do regionů, jako první navštíví Liberecko (28.01.2019)

Jaroslav Kubera v pozici předsedy Senátu vyráží na cesty do regionů. Jako první zamíří do volebního obvodu Liberec, na Jablonecko a do Chrastavy. Jednodenní návštěva severočeského regionu se uskuteční v úterý 5. února.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera

Předseda Senátu Jaroslav Kubera

Předseda Senátu Jaroslav Kubera v úvodu návštěvy Liberecka zamíří do Jizerských hor, se senátorem a starostou Albrechtic v Jizerských horách Jaroslavem Zemanem navštíví lyžařský areál v Albrechticích a dále výrobu dřevěných hraček Detoa. Odpoledne zamíří na jednání s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou a následně s náměstkem hejtmana a bývalým předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou.

Poté odjede do Chrastavy, kde si se starostou a senátorem Michaelem Canovem prohlédne město a Hasičské muzem a program zakončí besedou s občany na městském úřadě. Ta začne v 16:00.

Jaroslav Kubera informoval o záměru navštěvovat jednotlivé regiony Čech, Moravy a Slezska už po zvolení předsedou Senátu. "Těší mě zájem o cesty senátorů do volebních obvodů. To je jedna z možností, jak obnovit prestiž Senátu. A také mám radost, že lidé si přejí osobní komunikaci. Ta potřeba je zřetelná třeba v sociálních službách. Politika mě baví a současně mi vadí rozdělená česká společnost. Chci přispět k tomu, aby se to změnilo," komentuje důvody regionálních výjezdů předseda Senátu.

 

 

Eva Davidová, 28.01.2019