Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Místopředseda Senátu M. Štěch jednal se zástupci indonéského parlamentu (05.03.2019)

V návaznosti na loňskou cestu pokračoval místopředseda Senátu Milan Štěch v jednání s představiteli Indonéské republiky. Hlavním tématem setkání, které se dnes uskutečnilo v Senátu, bylo prohloubení spolupráce obou zemí v oblasti obchodu, průmyslu či zdravotnictví.

Senátní delegace v čele s místopředsedou Senátu M. Štěchem společně s indonéskou delegací.

Senátní delegace v čele s místopředsedou Senátu M. Štěchem společně s indonéskou delegací.

U příležitosti návštěvy indonéské delegace diskutoval místopředseda horní komory Milan Štěch spolu s předsedou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Lumírem Kantorem a Tomášem Czerninem, předsedou Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí, o dalších možnostech vzájemného partnerství. „Česká republika stojí o rozšíření investic v oblasti Asie. S Indonésií jsme měli vždy seriózní vztahy, navíc si vážíme důvěry tohoto regionu,“ uvedl  Milan Štěch. Zároveň na jednání dodal, že si Česká republika nezakládá pouze na svém průmyslu, ale nabízí také spolupráci v oblasti služeb. „Česká republika je vstupní branou do průmyslu států Evropské unie,“ reagoval vedoucí indonéské delegace a zároveň zástupce Lidového poradního shromáždění Zainut Tauhid Sády.

Vzájemně dobré vztahy reflektovali účastníci jednání i v souvislosti s volbou nestálých členů Rady bezpečnosti OSN, při níž česká strana vyslovila Indonésii podporu.

Michaela Sahulová, 05.03.2019

Odkaz na akce v kalendáři:

05.03.2019 15:00 Místopředseda Senátu PČR M. Štěch spolu s předsedou Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR L. Kantorem a předsedou Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí a členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR T. Czerninem oficiálně přijímá delegaci Lidového poradního shromáždění Indonéské republiky.