Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Pozvánka na konferenci "Finský vzdělávací systém" (23.05.2019)

V úterý 28. května se v Senátu uskuteční konference, která má představit české veřejnosti finský vzdělávací systém a vysvětlit, co činí tento vzdělávací systém unikátním.

 

Finský vzdělávací systém je často spojován s dobrými výsledky v PISA testech, ale ví veřejnost, jak systém funguje? Chápe česká společnost, jak je vzdělávání vnímáno společností finskou? Jaké jsou cíle Finského vzdělávacího systému? Mají učitelé ve Finsku nějaké speciální schopnosti, které jinde nemají? Jak náročné je stát se učitelem, jak probíhají studia na pedagogických fakultách a co obnáší práce finského učitele? Na tyto a mnohé další otázky přijedou z Finska odpovědět odborníci a učitelé s několikaletou praxí.   

Program konference je na webu Senátu.

V 15:15 se uskuteční tiskový briefing k tématu, na kterém vystoupí předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Jiří Drahoš a hlavní řečníci konference – Jari Lavonen z Univerzity Helsinki a ředitelka Inovačního oddělení Finské národní agentury pro vzdělávání Anneli Rautiainen. Tlumočení do českého jazyka bude zajištěno na konferenci (simultánně) i na tiskovém briefingu (konsekutivně).

Tiskový briefing se uskuteční ve Frýdlantském salonku Senátu, vstup přes recepci A z ulice Valdštejnská. Akreditace médií na adrese davidovae@senat.cz.

Eva Davidová, 23.05.2019

Odkaz na akce v kalendáři:

28.05.2019 09:00 Mezinárodní konference "Finský vzdělávací systém"