Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Na program 9. schůze Senátu přibudou dva zákony, uskuteční se tiskové briefingy klubů (11.06.2019)

Červnová schůze Senátu začíná 12. 6. 2019 v 10:00, pravděpodobně bude dvoudenní. Senátoři projednají trojici návrhů zákonů postoupených Poslaneckou sněmovnou, mezinárodní smlouvy, evropské tisky, petice a výroční zprávy.

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

Na program 9. schůze Senátu přibudou po jednání Organizačního výboru následující body:

- návrh na zřízení dočasné komise Senátu k návrhům auditních zpráv týkajících se střetu zájmů premiéra Andreje Babiše

- senátní návrh zákona upřesňující podmínky pro odvolání vedoucích státních zástupců

- vyjádření nesouhlasu s postupem Dumy Ruské federace, která chce legitimizovat invazi vojsk Varšavské smlouvy na území Československa v srpnu 68

- novela ústavy upravující lhůtu k projednání zákonů Senátem

Na programu jednání bude trojice zákonů z Poslanecké sněmovny: Novela o nemocenském pojištění, která přináší půlroční odklad zavedení elektronické neschopenky, novela zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, díky které policisté či hasiči získají možnost přivydělat si mimo služební poměr a možnost zvýšení platu zavedením stabilizačního příplatku, a novela zákona o činnosti institucí zaměstnaneckého penzijního pojištění.

Senátoři se dále budou zabývat výročními zprávami ÚOOÚ a ÚSTR, návrhem na člena Rady ÚSTR (prezident již podruhé navrhnul do této funkce Lenku Procházkovou) nebo mezinárodními smlouvami.

Informace o všech bodech jednání jsou na webu Senátu.

K projednávaným tiskům se vyjádří zástupci klubů v následujících termínech:

9:30  tiskový briefing senátorského klubu STAN. Řečníci: předseda klubu Petr Holeček, senátoři Zdeněk Hraba, David Smoljak a předseda výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Zbyněk Linhart. Témata: novela zákona o státním zastupitelství, petice za zdravé lesy, petice k obraně médií veřejné služby, návrh na zřízení dočasné komise ke střetu zájmů A. Babiše

10:20 tiskový briefing senátorského klubu ODS. Témata: návrh na zřízení dočasné komise Senátu k návrhům auditních zpráv, petice za zdravé a prosperující lesy, stanovisko klubu k návrhu změny zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Řečníci: předseda klubu Miloš Vystrčil, senátoři Rostislav Koštial a Martin Červíček.

10:40 tiskový briefing senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí. Řečníci: předseda klubu Petr Šilar, senátorka  Šárka Jelínková, Jaromíra Vítková a předseda výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Lumír Kantor. Témata: podpora občanských iniciativ, odklad elektronické neschopenky, financování sociálních služeb, raná péče, petice za zdravé a prosperující lesy

11:00 tiskový briefing senátorského klubu ČSSD. Řečníci: senátoři Jaroslav Malý a Karel Kratochvíle. Témata: zákon o nemocenském pojištění, petice za zdravé a prosperující lesy

11:20 tiskový briefing senátorského klubu ANO. Témata: petice o ochraně lesů, návrh na zřízení komise ke střetu zájmů A. Babiše, novela o odkladu e-neschopenek. Řečníci: předsedkyně klubu Zdeňka Hamousová, senátoři Jaroslav Větrovský, Miroslav Adámek a Ladislav Václavec.

Ve 12:00 se ve Frýdlantském salonku uskuteční předání petice za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní do rukou předsedy Senátu J. Kubery.

Eva Davidová, 11.06.2019