Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Jaroslav Kubera v Paříži: setkal se s dalšími předsedy senátů a zavítal na zasedání Židovského národního fondu (17.06.2019)

V Paříži se konalo zasedání předsedů horních komor evropských parlamentů. Tématem byl letos dialog s africkými zeměmi, a proto se tradičního setkání účastnili také zástupci některých afrických zemí. Česko reprezentoval na zasedání předseda Senátu Jaroslav Kubera.

Obrázek přidružený k tiskové zprávě

V Paříži se konalo pravidelné zasedání Asociace evropských Senátů. Po diskusích o významu senátů a jejich činnosti a o spolupráci s africkými zeměmi se Jaroslav Kubera zúčastnil schůzky s Danielem Atarem, světovým předsedou Židovského národního fondu KKL-JNF. Shodou okolností jednali světoví lídři KKL rovněž v Paříži a požádali předsedu Jaroslava Kuberu, aby je pozdravil.

„Neváhal jsem ani minutu, a když se ukázalo, že mám chvíli v programu, rád jsem se s představiteli Židovského fondu sešel,“ uvedl předseda Senátu. „Bavili jsme se o českém Masarykově lese v Izraeli, který se příští rok bude otevírat po rozsáhlé rekonstrukci, bavili jsme se o tom, jak může Česká republika KKL pomoci a také jsem samozřejmě vyjádřil podporu přesunu české ambasády do Jeruzaléma,“ dodal Kubera.

 

Eva Davidová, 17.06.2019