Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Občané měli o setkání se senátory zájem, do Senátu jich dorazily dva tisíce (07.09.2019)

Ve Valdštejnské zahradě se občané mohli již tradičně setkat se svými zástupci z horní komory parlamentu a probrat s nimi libovolná témata. Setkání zahájil předseda Senátu Jaroslav Kubera za přítomnosti osmi senátorek a senátorů, v průběhu odpoledne dorazili další tři.

Zleva: Lukáš Wagenknecht, Ladislav Kos, Jaroslav Doubrava, Jaroslav Kubera, Ivo Bárek, Renata Chmelová, Jiří Drahoš, Jan Tecl, Přemysl Rabas.

Zleva: Lukáš Wagenknecht, Ladislav Kos, Jaroslav Doubrava, Jaroslav Kubera, Ivo Bárek, Renata Chmelová, Jiří Drahoš, Jan Tecl, Přemysl Rabas.

 

„V dnešní době se komunikace často odehrává jen na sociálních sítích jako je Twitter a Facebook. Mnozí lidé včetně mě však stále upřednostňují možnost popovídat si osobně z očí do očí. K tomuto účelu právě slouží setkání s občany," vysvětlil v úvodu Jaroslav Kubera smysl sobotní akce.

Hudební program zajistil Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Václav Neckář se skupinou Bacily a HarmCore Jazz Band. V areálu Valdštejnské zahrady se v průběhu dne pohybovali senátorky a senátoři zvolení za většinu pražských obvodů, dále také z Chrudimska, Ústecka, Vyškovska, Chomutovska a Teplicka.

Návštěvníkům byl rovněž zpřístupněn přilehlý palác a Výstavní síň s aktuální výstavou Příběh klobouku.

Fotogalerii z akce je k dispozici zde.

Sue Nguyen, 07.09.2019