Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

V reakci na petici občanů navrhuje skupina 35 senátorů a senátorek do ústavy přidat právo použít zbraň v sebeobraně (17.09.2019)

Z iniciativy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice v Senátu proběhlo veřejné slyšení k petici „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“.

Zleva: Senátor Miroslav Antl, senátor Jan Tecl, zástupce petentů Pavel Černý, senátor Zdeněk Hraba, senátor Martin Červíček.

Zleva: Senátor Miroslav Antl, senátor Jan Tecl, zástupce petentů Pavel Černý, senátor Zdeněk Hraba, senátor Martin Červíček.

Senátor a zpravodaj výboru Jan Tecl konstatoval, že díky aktivní účasti petentů, senátorů, poslanců, zástupců ministerstev a dalších na veřejném slyšení byla splněna podstatná část šetření petice. „Se svou zpravodajskou zprávou nebudu otálet a předpokládám, že po usnesení výboru bude projednávání předloženo Senátu na nejbližší schůzi.“

V reakci na petici senátor Martin Červíček oznámil, že skupina 35 senátorů a senátorek v nejbližších dnech podá návrh na ústavní novelu. „Nejen právo bránit svůj život s využitím zbraně, ale komplexní zbraňová úprava je již výborně obsažena v zákonných normách. Nám jde o povýšení práva bránit svůj život na ústavní úroveň do Listiny základních práv a svobod při respektování těchto dobře nastavených podmínek. Pevně věřím, že přesvědčíme nejen horní, ale i dolní komoru o smysluplnosti a věcnosti tohoto návrhu."

 

 

 

Sue Nguyen, 17.09.2019