Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Vyjáření předsedy Senátu k aktuální situaci v Izraeli (15.11.2019)

Předseda Senátu Jaroslav Kubera dne 15. listopadu 2019 zaslal dopis panu Danieli Meronovi, izraelskému velvyslanci v Praze. Vyjádřil v něm podporu Státu Izrael, který se opět stal cílem teroristických útoků.

Vážený pane velvyslanče,

dovolte mi, abych Vašim prostřednictvím vyjádřil solidaritu s občany Státu Izrael v těchto dnech, kdy je opět civilní obyvatelstvo vystaveno teroristickým raketovým útokům z území sousedních států.

Zároveň chci vyjádřit naději, že tento konflikt bude vyřešen mírovou cestou a nepovede k eskalaci sporů. Plně rovněž respektuji územní celistvost Izraele a jeho právo, jako suverénního státu, na obranu.

Rád bych zároveň vyjádřil názor, že tak zvaný „labeling“ poškozuje princip volné soutěže, otevřeného obchodu a spolupráce mezi státy a rozhodně neřeší otázky, které za jeho prosazováním v Evropské unii stojí. Je zároveň prvkem, který se podílí na růstu antisemitismu v Evropě.

Vážený pane velvyslanče, věřím, že moje slova podpory najdou v Izraeli ohlas a posílí židovský stát a jeho obyvatele v této obtížné situaci.

S pozdravem

Jaroslav Kubera

Předseda Senátu

Parlament ČR

Sue Nguyen, 15.11.2019