Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Předseda Senátu Kubera zamíří do Ománu, doprovodí ho početná podnikatelská delegace (22.03.2019)

Série jednání čeká předsedu Senátu Jaroslava Kuberu a doprovodnou podnikatelskou delegaci v Sultanátu Omán. Jednat bude s nejvyššími představiteli místního parlamentu a exekutivy, zahájí také dvě podnikatelská fóra pro české a ománské podniky.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera při setkání s diplomaty v Senátu

Předseda Senátu Jaroslav Kubera při setkání s diplomaty v Senátu

Na pondělí 25. března je naplánováno oficiální jednání s předsedou Státní rady Sultanátu Omán (místní parlament) Yahyou bin Mahfoudhem Al Manthrim. Následně předseda Senátu v prostorách Státní rady slavnostně zahájí výstavu "30 let svobody v České republice", která pro zahraniční publikum přibližuje okolnosti vzniku Občanského fóra a průběh sametové revoluce.

V sídle Státní rady dojde také k oficiálnímu podpisu dohody o letecké dopravě mezi Českem a Ománem, která má přispět k nárůstu přímých kontaktů mezi občany obou zemí v turistické i obchodní oblasti.

Jaroslav Kubera se setká také s místopředsedou ománské vlády pro mezinárodní vztahy a spolupráci a osobním zástupcem Sultána Saydem Asaadem bin Tariqem Al Saidem, následně bude jednat s ministrem zahraničních věcí a ministrem obchodu a průmyslu.

V úterý s vedením Ománské obchodní a průmyslové komory zahájí podnikatelské fórum. Z Prahy odletí s předsedou Senátu více než 3 desítky podnikatelů, kteří chtějí v Ománu hledat nové obchodní příležitosti. Podnikatelskou delegaci zajišťuje Hospodářská komora ČR. Předsedu Senátu doprovodí také místopředseda Senátu Jan Horník a senátoři Anna Hubáčková, Zdeňka Hamousová, Miroslav Nenutil a Zdeněk Nytra, součástí delegace bude také předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a zástupci ministerstva průmyslu a zahraničí.

Ve středu se delegace přesune z hlavního města Maskat do Salalahu, kde se uskuteční podnikatelské fórum v Dhofarské pobočce Ománské obchodní a průmyslové komory.

Eva Davidová, 22.03.2019

Odkaz na akce v kalendáři:

24.03.2019 00:00 24.3.-28.3.2019, Sultanát Omán Předseda Senátu PČR J. Kubera spolu s místopředsedou Senátu PČR J. Horníkem, předsedkyní senátorského klubu ANO a členkou Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR Z. Hamousovou, předsedou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a člena Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR M. Nenutilem, místopředsedkyní Ústavně-právního výboru Senátu PČR A. Hubáčkovou a místopředsedou Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR Z. Nytrou oficiálně navštíví Sultanát Omán.