Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Online konference „Směřování neformální péče“ pod záštitou místopředsedkyně Senátu Miluše Horské (09.10.2020)

Z důvodu epidemiologické situace se odborná konference o neformální péči pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horské koná 13. října 2020 od 9 hodin online. Cílem letošní konference je aktuální přehled stavu neformální péče v ČR, teoretické poznatky i zkušenosti praxe a v neposlední řadě také koncepční pohled úředníků. Akce se koná za odborné spolupráce organizace Alfa Human Service, z. s.

Místopředsedkyně Senátu Miluše Horská

Místopředsedkyně Senátu Miluše Horská

 

Konferenci, stejně jako neformální péči v letošním roce ovlivnila situaci s onemocněním COVID-19. Původní březnový termín byl nahrazen podzimním, ale vzhledem k turbulencím ve společnosti se mnoho věcí v problematice neformální  péče nezměnilo.

První část konference se věnuje strategii, koncepci z pohledu ministerstva a hl. m. Prahy, na kterou navazují konkrétní plány a aktivity pražských městských částí. Odpolední blok uzavírají zkušenosti pečujících a projekty, které se snaží reflektovat a zlepšit jejich současné postavení ve společnosti i v souvislosti se aktuální situací a využitím např. digitálních médií.

„Za posledních 5 let je v problematice neformální péče vidět určitý posun,“ říká místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, která se tomuto tématu věnuje dlouhodobě. Zároveň dodává: „Stále je však nutné si uvědomovat, že neformální pečovatel zaslouží podporu a pomoc za neviditelnou práci, kterou vykonává nejen pro své nejbližší, ale vlastně i pro celou naši společnost. Současná pandemie postavila pečující do ještě složitější situace, kdy se přidává velká psychická zátěž a obavy z nákazy vlastní a svých blízkých.“

Více informací ke konferenci vč. programu a způsobu připojení najdete na těchto webových stránkách. Kontaktní osobou je paní Petra Adámková (tel. 607 216 236, petra.adamkova@alfabet.cz).

 

Sue Nguyen, 09.10.2020