Senát Parlamentu České republiky

Valdštejnské nám. 4, 118 01  Praha 1

Sue Nguyen
Telefon
+420 257 072 342
Mobilní telefon
+420 723 681 975

Avízo: Tiskové briefingy k pandemickým zákonům, situaci v Radě ČT a restartu sportu, 31. 3. (30.03.2021)

Na 9. schůzi Senátu, která začne ve středu 31. března 2021 v 13 hodin, bude plénum projednávat zejména pandemické zákony, které řeší finanční dopady pandemie ve zdravotnictví. Svá stanoviska k vybraným bodům programu schůze představí senátorky a senátoři na tiskových briefinzích klubů od 11:50. Následovat bude briefing Stálé komise pro sdělovací prostředky k aktuální situaci v Radě ČT v 13:40 a Podvýboru pro sport k restartu organizovaného sportu dětí a mládeže v 15:00.

 

Na 9. schůzi se budou zákonodárci věnovat mj. návrh zákona o kompenzacích osobám poskytujícím hrazené zdravotní služby. Právní norma by umožnila zdravotníkům uhradit zvýšené náklady, které měli s péčí o pacienty s onemocněním covid-19. Dále se plénum Senátu bude zabývat návrhem zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, který by zvýšil zdravotním pojišťovnám objem peněz na tzv. samotestování ve firmách. Třetím bodem programu je návrh, který řeší zavedení tzv. chráněného účtu pro dlužníky. Podrobnosti v programu.

 

Harmonogram tiskových briefingů

11:50     Senátorský klub ProRegion

12:05     Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí

12:20     Senátorský klub STAN

12:35     Senátorský klub ODS a TOP09

 

13:40    Tiskový briefing po jednání Stálé komise pro sdělovací prostředky

Zástupci stálé komise na briefingu shrnou výsledky svého zasedání, na němž se budou zabývat současnou situací v Radě ČT. Vystoupí:

  • Václav Chaloupek – předseda komise
  • Miroslava Němcová – místopředsedkyně komise

 

15:00     Tiskový briefing k restartu sportu dětí a mládeže

Na tiskovém briefingu senátního Podvýboru pro sport jeho zástupci představí iniciativu pracovní skupiny pro restart sportu dětí a mládeže, které doplňují a rozvádí návrh předložený Národní sportovní agenturou. Jejich cílem je postupné spuštění organizovaného venkovního sportu a pohybových aktivit dětí a mládeže v co nebližším termínu. Vystoupí:

  • Pavel Karpíšek – předseda podvýboru
  • Jaroslav Větrovský – člen podvýboru
  • Michal Ježdík - sportovní ředitel ČEZ Basketball Nymburk
  • Slavomír Lener - manažer české hokejové reprezentace

Akreditace

Akreditace probíhá prostřednictvím tohoto formuláře a umožňuje využívat zázemí Tiskového centra a pobyt ve venkovních prostorách Senátu. Po dobu nouzového stavu je počet akreditací omezen.

V souladu s aktuálním rozhodnutím krizového štábu Senátu je vstup umožněn pouze po předložení potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19 (antigenní – ne starší 24 hodin, PCR – ne starší než 48 hodin). Návštěvníci jsou v areálu Senátu vč. venkovních prostor povinni nosit respirátory FFP2/KN95.

Ke vstupu do Senátu využijte recepci A z Valdštejnské ulice.

Online přenos a dotazy médií

Tiskové briefingy je možné sledovat živě na webu Senátu.

Schůze poběží na webu SenátuiVysílání České televize. Zájemcům z řad médií ČT poskytne televizní signál.

Při sledování online přenosu je možné otázky pokládat prostřednictvím tohoto odkazu.

 

 

Sue Nguyen, 30.03.2021